Blisko końca prac na Estakadzie

W nocy z 20 na 21 września, ze środy na czwartek, w związku z kolejnym etapem prac na Estakadzie Katowickiej, nastąpią zmiany w organizacji ruchu w jej obrębie.  Całość robót budowlanych ma zakończyć się w listopadzie, natomiast w pełni przejezdny wiadukt będzie w lutym 2019 roku.

Estakada Katowicka
Estakada Katowicka

Wyłączona z ruchu zostanie północna nitka ul. Inflanckiej od strony ul. Piaśnickiej, w kierunku ronda Żegrze. Ruch w obu kierunkach będzie się odbywał nitką południową na ogólnych zasadach.

Całkowicie wyłączona z ruchu zostanie południowa, wylotowa z Poznania, nitka Estakady. Tym samym dojazd do stacji paliw i wyjazd z niej możliwy będzie tylko od strony ul. Bobrzańskiej. Ruch w obu kierunkach, do centrum i wyjazd z miasta, będzie przebiegał nitką północną, zgodnie z dotychczasową organizacją ruchu.

Wyłączona z ruchu zostanie także północna nitka jezdni Chartowo - Żegrze - od strony ul. Piaśnickiej, w kierunku ronda Żegrze. Ruch w obu kierunkach będzie wytyczony nitką południową na ogólnych zasadach.

Roboty budowlane na Estakadzie Katowickiej mają zakończyć się w listopadzie, a w pełni przejezdna będzie w lutym przyszłego roku.

Więcej o remoncie wiaduktu wzdłuż ul. Bolesława Krzywoustego pisaliśmy http://www.poznan.pl/mim/info/news/kolejne-dofinansowanie-dla-trasy-katowickiej,106942.html

Załączniki