ECO-MIASTO 2015 - wyróżnienie dla Poznania!

Poznań otrzymał wyróżnienie w konkursie ECO - MIASTO 2015 za politykę w zakresie efektywności energetycznej. Organizatorem konkursu jest Ambasada Francji w Polsce.

UMP 2015
UMP 2015

Ambasada Francji w Polsce od lat wspiera samorządy lokalne na drodze ekologicznego rozwoju. W ramach wsparcia, władze samorządowe mogą uczestniczyć w wielu szkoleniach dotyczących różnych aspektów ekologicznego rozwoju miast. Dzięki tym działaniom polepszy się poziom życia mieszkańców.

Konkurs ECO-MIAST ma na celu nagrodzenie polskich miast, które mogą pochwalić się dużym zaangażowaniem w zakresie zrównoważonego rozwoju. W tym roku miasta rywalizowały w czterech konkurencjach: mobilność zrównoważona, efektywność energetyczna, gospodarka odpadami, gospodarka wodna.

Wyróżnienie z rąk Ambasadora Francji  Pierre Buhlera przyjął Dyrektor Gabinetu Prezydenta Poznania Andrzej Białas. - Przyjemnie było znaleźć się w gronie miast, które zostały wyróżnione w konkursie organizowanym przez Ambasadę Francji. - mówi Andrzej Białas. - Cieszę się, że tak doceniono nasze starania w dążeniu do bycia ekologicznym miastem - dodaje.

/dr/