Ethno Port Poznań

120 artystów, 14 koncertów, oprócz tego pokazy filmowe, warsztaty i  Małe Ethno dla dzieci - startuje kolejna edycja Ethno Port Poznań

Zaśpiewają m.in. Nooran Sisters
Zaśpiewają m.in. Nooran Sisters

Ethno Port Poznań to festiwal, który już od 2008 roku prezentuje muzykę wywodzącą się z  wybranych regionów świata. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-16 czerwca. Uczestnicy imprezy będą mogli usłyszeć wybitnych artystów reprezentujących nurty muzyki etnicznej, folk oraz world music.

- Ten festiwal pokazuje prawdziwy świat, który jest różnorodny i otwarty na spotkanie z innymi kulturami - podkreśla Anna Hryniewiecka, dyrektor CK Zamek. - Ethno Port pokazuje, że lęk przed innością nie jest w żaden sposób uzasadniony.

W tym roku w programie znaleźli się artyści m.in. osadzeni w tradycji religijnej i rytualnej. Na koncercie otwarcia wystąpi zespół Baul Meets Saz, który reprezentuje niezwykłą kulturę bengalskich baulów. W kolejnym dniu festiwalu zaprezentują się The Como Mamas - artystki z miasteczka Como w delcie Missisipi, gdzie niewolnicy dostosowali swoją afrykańską kulturę do chrześcijaństwa. Równie ciekawą propozycją są także Nooran Sisters, których muzyka korzeniami sięga do sufickiej tradycji islamu.

Nie zabraknie również naszych rodzimych kapel. Wystąpi: "Kapela Niwińskich", "Kapela Brodów", "Opoczno" oraz "Laboratorium Pieśni".

W programie festiwalu oprócz koncertów znajdują się liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak: warsztaty, pokazy filmowe, wystawy czy potańcówki. Ważną częścią festiwalu jest również Małe Ethno.

- To nasze oczko w głowie, przygotowane z myślą o najmłodszych - mówi Andrzej Maszewski, dyrektor Festiwalu Ethno Port. - Małe Ethno jest w tym roku niezwykle różnorodne. W programie znalazły się m.in spektakl, opowiadanie baśni, a także liczne warsztaty.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie: https://ethnoport.pl/

JD