Festyn MPK na Franowie

W związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu na terenie zajezdni tramwajowej na Franowie odbędzie się festyn organizowany przez poznański MPK.

Festyn MPK na Franowie fot. K. Lesińska
Festyn MPK na Franowie fot. K. Lesińska

Podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu komunikacja miejska zostanie zaprezentowana "od kuchni", ale także zostaną zaproponowane alternatywne formy przemieszczania się, które powodują, że do atmosfery przedostaje się mniej szkodliwych cząstek, a także przyczyniają się do zmniejszenia liczby aut na poznańskich ulicach.

Impreza na Franowie odbędzie się w sobotę, 15 września, pomiędzy godziną 12 i 16. Wśród atrakcji znajdą się: wystawa najnowszych pojazdów w poznańskim taborze liniowym oraz technicznym, stoiska firm promujących zrównoważony transport samochody na minuty Easyshare, samochody na minuty Click2Go CarSharing, blinkee.city - pierwsza sieć skuterów elektrycznych w Polsce, Zwinne Miasto - hulajnogi elektryczne i klasyczne, hybrydowe auta Toyota Poznań).

Będzie strefa zabaw dla dzieci, a w niej m.in.: dmuchańce, euro bungee, zabawy komunikacyjne, gra "Zjazd do zajezdni", itp., animacje sportowe z Akademią Piłkarską Reissa.

Nie zabraknie tramwajowych wycieczek po terenie zajezdni, a o codziennej pracy w tym największym i najnowocześniejszym w Polsce obiekcie będą opowiadać jego pracownicy. Uruchomiona zostanie specjalna darmowa linia tramwajowa, dzięki której będzie można dotrzeć z centrum Poznania na teren imprezy. Linia F kursować będzie dd godziny 11:40 do 16:00.

Będzie ona kursować na trasie: ZAJEZDNIA FRANOWO - Szwedzka - Piaśnicka - Trasa Kórnicka - Kórnicka - most Św. Rocha - Podgórna - Marcinkowskiego - Plac Wolności - 27 grudnia - Fredry - most Teatralny - Roosevelta - RONDO KAPONIERA - Roosevelta - most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - rondo Rataje - Jana Pawła II - Trasa Kórnicka - Piaśnicka - Szwedzka - ZAJEZDNIA FRANOWO.

Odjazdy z Ronda Kaponiera: 11.40, 12.15, 12.50, 13.25, 14.00, 14.35, 15.10

Odjazdy z zajezdni Franowo: 12.26, 13.01, 13.36, 14.11, 14.46, 15.30, 16.05

Tramwaje linii F zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie przejazdu. Przejazdy na linii F są bezpłatne.

Więcej informacji o festynie: http://www.mpk.poznan.pl/aktualnosci/3607-europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu-festyn

Więcej informacji o Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu: http://www.poznan.pl/mim/info/news/europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu,123094.html

op. RB