Flagi dla poznaniaków

11 listopada świętować będziemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji na mieszkańców czekała niespodzianka. W piątek, na Starym Rynku, zastępcy prezydenta Poznania i Skarbnik Miasta rozdawali poznaniakom biało - czerwone flagi.

W piątek, na Starym Rynku, zastępcy prezydenta Poznania i Skarbnik Miasta rozdawali poznaniakom biało - czerwone flagi
W piątek, na Starym Rynku, zastępcy prezydenta Poznania i Skarbnik Miasta rozdawali poznaniakom biało - czerwone flagi

Akcja rozpoczęła się w samo południe. Wzięli w niej udział zastępcy prezydenta Poznania - Mariusz Wiśniewski, Tomasz Lewandowski i Jędrzej Solarski, a także Skarbnik Miasta - Barbara Sajnaj. Wspólnie rozdali około 500 biało-czerwonych flag. Dostali je poznaniacy oraz turyści, którzy przed Ratuszem obserwowali trykające się koziołki. Chętnych nie brakowało. Obdarowani zabrali flagi do domów, gdzie - jak deklarowali - zawisną one w oknach i na balkonach.

To nie pierwszy raz, kiedy pracownicy Urzędu Miasta Poznania rozdają mieszkańcom biało-czerwone flagi. Podobna akcja jest organizowana co roku 2 maja - w Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polski.

Tegoroczne Święto Niepodległości będzie miało wyjątkowy charakter. Uroczyste obchody 100. Rocznicy odzyskania niepodległości będą się odbywać na Malcie, gdzie o godz. 11 nastąpi otwarcie Kopca Wolności oraz na placu Wolności - o godz. 12 rozpocznie się tam "Piknik historyczny 1918-2018". Wątki niepodległościowe będą też obecne podczas obchodów Imienin Ulicy Św. Marcin. W Centrum Kultury Zamek można będzie zobaczyć wystawę pt. "Wolność to dopiero początek". Natomiast w Kinie Pałacowym zorganizowany zostanie Dzień Polskiego Kina.

AJ