Kolejne przedszkola zmodernizowane

Od 8 września dzieci z poznańskiego Przedszkola nr 22 "Chatka Puchatka" mogą korzystać z nowego boiska sportowego. Nie jest to jedyna placówka poddana w tym roku modernizacji.

Program modernizacji przedszkolnych placów zabaw jest realizowany w Poznaniu od 3 lat
Program modernizacji przedszkolnych placów zabaw jest realizowany w Poznaniu od 3 lat

Program modernizacji przedszkolnych placów zabaw jest realizowany w stolicy Wielkopolski od 3 lat. Co roku miasto przeznacza na ten cel ponad 500 tys. zł. W 2018 r. modernizacji zostały poddane przedszkola nr 14, 22, 28, 42, 43, 46, 87, 113, 160 oraz 186. Większość prac budowlanych prowadzono w okresie wakacji, by od września dzieci mogły korzystać z nowych obiektów. W ramach programu przedszkola otrzymują nowe boiska szkolne, place zabaw oraz tereny rekreacyjne dla dzieci.

- Budżet na oświatę w ostatnich latach był rekordowy - mówił podczas otwarcia placówki na Umultowie Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - W strategii Poznania oświata jest jednym z głównych priorytetów. Inwestując w edukację, inwestujemy w przyszłość.

Przykładem zakończonej inwestycji programu modernizacji przedszkolnych placów zabaw jest boisko sportowe na terenie "Chatki Puchatka" - Przedszkola nr 22. Placówka mieści się na terenie poznańskiego Dębca. W tym przypadku prace remontowe okazały się niezbędne, gdyż dzieci nie miały odpowiednich warunków, by brać udział w zajęciach sportowych.

- Dzięki współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta udało nam się zrealizować marzenie dzieci - podkreślały Sandra Miecznik oraz Anna Hopper z Zespołu ds. Promocji Przedszkola nr 22. - Marzenie to nabrało kształtu prostokąta z zieloną nawierzchnią. Każdego dnia zachęcamy podopiecznych do wspólnej aktywności fizycznej oraz rozwijania swoich pasji sportowych.

Nowe boisko ma kształt prostokąta o wymiarach 10x15m kw. Otwarcie obiektu nastąpiło 8 września. W ten dzień przedszkole świętowało również swoje 55-lecie.  Podczas wydarzenia odbyła się inauguracja przedszkolnej drużyny piłkarskiej oraz występy artystyczne wychowanków, rodziców, a także nauczycieli.

W tegorocznym budżecie władze miasta przeznaczyły na inwestycje, remonty oraz wyposażenie placówek oświatowych ponad 129 mln zł. Oprócz programu modernizacji przedszkolnych placów zabaw prowadzone są także prace remontowe oraz modernizacyjne budynków. Jest to m.in. rozbudowa budynku Przedszkola nr 16 o nowe skrzydło z dwiema salami dydaktycznymi, komunikacją i węzłem sanitarnym.  W ubiegłym roku zakończyła się budowa 10-oddziałowego przedszkola na Strzeszynie. W trakcie modernizacji jest także Przedszkole nr 188. Prace remontowe budynku potrwają do końca września.

AW