Kolejni artyści na festiwalu Spring Break

Znanych już jest ponad 30 wykonawców, którzy wystąpią podczas piątej edycji Enea Spring Break Showcase Festival & Conference, która odbędzie się od 19 do 21 kwietnia w Poznaniu. Liczba zespołów zwiększy się jeszcze czterokrotnie.

Tegoroczna edycja Enea Spring Break Showcase Festival & Conference odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia
Tegoroczna edycja Enea Spring Break Showcase Festival & Conference odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia

Pierwszą główną gwiazdę, Korteza, który wystąpi na głównej scenie na placu Wolności, ogłoszono na początku grudnia. Dołączył do niego O.S.T.R. To jeden z najpopularniejszych polskich raperów, bijący rekordy sprzedaży płyt i wyprzedający koncerty. Zagra on w Poznaniu niedługo po premierze najnowszego albumu - "W drodze po szczęście".

Systematycznie ogłaszani są kolejni artyści dołączający do składu Enea Spring Break. Na festiwalu wystąpią miedzy innymi przedstawiciele francuskiej oraz węgierskiej młodej sceny. W Meskalinie w ramach French Showcase! wystąpią: Adam Naas, Agar Agar oraz Lysistrata.

Dzień później, w tym samym miejscu, po raz pierwszy dojdzie do prezentacji wykonawców węgierskich.  Podczas Hungarian Showcase zagrają Antonia Vai, Mörk oraz Apey.

Do składu Enea Spring Break Showcase Festival & Conference dołączyli również wykonawcy reprezentujący Wydawnictwo Agora: Jazz Band Młynarski & Masecki, nixes oraz GrubSon. W Sali Wielkiej CK Zamek z kolei na Red Bull Music Stage zaprezentuje się jeden z najważniejszych składów na hip-hopowej scenie - Pro8l3m.

Podczas festiwalu będzie można również zobaczyć i posłuchać występów m.in. Otsochodzi, Jareckiego, Natalii Kukulskiej, czy Bokki. Ten ostatni zespół zaprezentuje w Poznaniu swój premierowy materiał.

- Lista wykonawców tegorocznej edycji festiwalu nie jest jeszcze ogłoszona w całości. Docelowo, podobnie jak w zeszłym roku, wystąpi około 130 artystów - informuje Tomasz Waśko, organizator festiwalu.

Koncerty odbywać się będą w kilkunastu miejscach Poznania. Największa scena festiwalu zlokalizowana będzie, podobnie jak w poprzednich latach, na Placu Wolności. W tych koncertach udział będzie zagwarantowany każdemu, kto zakupi karnet. W pozostałych miejscach decydować będzie pojemność danego klubu lub sali. Na Spring Break nie są sprzedawane bilety na pojedyncze koncerty, tylko karnet na cały, trzydniowy festiwal.

Spring Break to festiwal showcase'owy. Formuła tego typu imprez przewiduje krótkie (30 minut do godziny) koncerty debiutujących artystów. Ma to im umożliwić pokazanie się przed szeroką publicznością i zaistnienie na rynku muzycznym. Spring Break festiwal odbywa się w licznych klubach w centrum Poznania. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2014 roku.

Karnety są już w sprzedaży w cenie 95zł. W trakcie imprezy, jeżeli jeszcze będą dostępne, kosztować będą 110zł. Impreza jest dofinansowana ze środków budżetu Miasta Poznania

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie http://spring-break.pl

Ryszard Bączkowski/biuro prasowe