Koniec remontu przy Reymonta

W poniedziałek, 17 września, tramwaje linii 1 i 7 wrócą na swoje trasy. Zakończą się prace torowe na ulicy Hetmańskiej i Reymonta. To ostatni z zaplanowanych na 2018 rok remontów torowo-sieciowych w Poznaniu.

Kończy się remont na węźle Hetmańska-Głogowska. 17 września tramwaje 1 i 7 wracają na swoje trasy
Kończy się remont na węźle Hetmańska-Głogowska. 17 września tramwaje 1 i 7 wracają na swoje trasy

Otwarty dla ruchu zostanie odcinek torowiska na ulicach Hetmańskiej i Reymonta (od Głogowskiej do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego). Oznacza to, że od pierwszych kursów tramwaje linii 1 i 7 wrócą na stałe trasy w tym rejonie. Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków tramwajowych: "Głogowska/Hetmańska" na ul. Hetmańskiej - dla tramwajów wyjeżdżających i zjeżdżających do zajezdni Głogowska, "Arciszewskiego" - na ul. Hetmańskiej, "Arena" - na ul. Reymonta, "Rondo Nowaka-Jeziorańskiego" - na ul. Reymonta w kierunku Górczyna (tylko dla tramwajów). Jednocześnie likwidacji ulegnie przystanek tymczasowy "Arena" (dla linii nr 93) na ul. Reymonta.

Na ul. Hetmańskiej wymieniono część węzła rozjazdowego. Przebudowa torowiska odbywała się równocześnie z pracami w tym rejonie prowadzonymi przez Aquanet.

25 milionów na remonty

Na odnowę infrastruktury torowo-sieciowej przeznaczono w tym roku 25 milionów złotych. To ponad osiem razy więcej niż w 2014 roku i o milion więcej niż rok temu. Wśród najistotniejszych prac modernizacyjnych zaplanowanych na 2018 rok znalazły się: modernizacje sieci trakcyjnej na ul. Murawa oraz na ul. 28 Czerwca 1956r. (od węzła Traugutta do pętli Dębiec) oraz modernizacja torowiska i sieci trakcyjnej na ul. Hetmańskiej (od ronda Starołęka do wiaduktu nad ul. Dolna Wilda). Zaplanowano także, i wykonano, wymiany zwrotnic (m.in. Traugutta od strony Dębca i ronda Starołęka) oraz remonty przejazdów na ul. Zamenhoffa i skrzyżowaniach ulic Grunwaldzkiej i Grochowskiej oraz Wołyńskiej i Wojska Polskiego.

op. RB