Kto zostanie Kierowcą Roku 2018?

W sobotę, 16 czerwca, wybrany zostanie najlepszy kierowca autobusów 2018. W finałowej rozgrywce spotka się jedna pani i ośmiu panów, a ich zmagania w zajezdni na poznańskim Franowie będą mogli obserwować wszyscy chętni.

Konkurs na najlepszego kierowcę MPK Poznań oraz aglomeracji poznańskiej 2018
Konkurs na najlepszego kierowcę MPK Poznań oraz aglomeracji poznańskiej 2018

- Serdecznie zapraszamy na finał do zajezdni tramwajowej na poznańskim Franowie. W sobotę 16 czerwca o godz.  14 otwieramy bramy dla wszystkich gości, a zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, bo finałowi konkursu będzie towarzyszył wielki, rodzinny festyn - informuje Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK Poznań.

Poznaniacy po raz ósmy mieli możliwość zagłosowania na ulubionego kierowcę MPK Poznań. W tym roku, po raz pierwszy w kilkunastoletniej historii konkursów, stanęli w szranki nie tylko kierowcy poznańskiego MPK, ale również dziewięciu podpoznańskich gmin.

Podczas finału, dziewięciu najlepszych kierowców MPK Poznań, wyłonionych w poprzednich etapach konkursu, a także 9 kierowców z podpoznańskich gmin, popisze się umiejętnościami teoretycznymi i praktycznymi. Ocenie na placu manewrowym będzie podlegać: płynność jazdy, precyzja w sterowaniu pojazdem, profesjonalizm w obsłudze pasażerów, umiejętność reagowania w nietypowych sytuacjach oraz udzielanie pierwszej pomocy medycznej. Jedną z najciekawszych konkurencji będą scenki z udziałem "kontrowersyjnych" pasażerów. Przebieg wszystkich zadań będzie można oglądać na dużym telebimie, który stanie w "strefie kibica".

Finałowi konkursu będzie towarzyszył rodzinny festyn na terenie zajezdni, na którym przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Podczas festynu będzie można m.in. samodzielnie poprowadzić autobus, oczywiście pod czujnym okiem instruktora nauki jazdy.

Festyn i wybory kierowcy roku odbędą się między godziną 14 a 17 w zajezdni na Franowie.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka i Starosty Powiatu Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Więcej informacji o konkursie na stronie: http://www.mpk.poznan.pl/kierowca-2018/3524-konkurs-na-najlepszego-kierowce-mpk-2018

RB