Late Summer Festival na koniec wakacji

Niecałe 4 tygodnie zostały do Late Summer Festival, który odbędzie się 1 września przy mecie Toru Regatowego Malta. Zagraniczną gwiazdą będzie Tom Odell. Oprócz niego wystąpią m.in. Katarzyna Nosowska, Daria Zawiałow i Muchy. Wśród wykonawców jest też Michał Kowalonek, który wykona specjalny program poświęcony Powstaniowi Wielkopolskiemu - "O miłości w czasach Powstania Wielkopolskiego".

Na Late Summer Festival wystąpi ośmioro wokalistek i wokalistów oraz... jeden zespół
Na Late Summer Festival wystąpi ośmioro wokalistek i wokalistów oraz... jeden zespół

- Szeptałem i krzyczałem ze scen do mikrofonów w Nowym Jorku, Berlinie, Londynie a nawet w Rakoniewicach - w moim rodzinnym mieście. Ta podróż i ten dobry czas obudziły we mnie potrzebę powrotu do siebie. Do tego co dla mnie ważne. Jestem potomkiem Powstańca Wielkopolskiego. Wszyscy jesteśmy powstańcami... i to właśnie dlatego postanowiłem napisać i nagrać album z piosenkami inspirowanymi wydarzeniami mającymi miejsce podczas Powstania w Poznaniu i Wielkopolsce w latach 1918/1919 - mówi Michał Kowalonek, lider formacji Snowman i były wokalista grupy Myslovitz. -Wierzę, że mój nowy album dotknie Was w wyjątkowy sposób. Powstanie Wielkopolskie odbieram emocjonalnie. Przeszywają mnie historie, do których docieram a przede wszystkim relacje, o których czytam w listach, dziennikach i wierszach z tamtych czasów. Wzrusza mnie to i inspiruje. I tym tropem zmierzam. Badam te Nasze korzenie, które plotą mi się w piosenki z jedna myślą przewodnią - wszystkie te historie mógłby przeżyć każdy z nas choćby jutro. Obiecuję sobie, że nie będą to tylko patriotyczne pieśni, a za to piosenki o miłości, która rozpuszcza lęk i smutek dając nam motywacje do bycia. Cieszę się na ten album - dodaje Kowalonek.

Album "O miłości w czasach Powstania Wielkopolskiego" swoją premierę będzie miał w 2019 roku i jest współfinansowany przez poznański Wydział Kultury Urzędu Miasta. Również Late Summer Festival jest dofinansowany przez Miasto Poznań.

Podczas pierwszej edycji nowego miejskiego festiwalu zagrają także Tom Odell, Katarzyna Nosowska, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Muchy, Mery Spolsky, Kamil Pivot oraz Pepe. Koncerty odbywać będą się na dwóch scenach umiejscowionych na mecie toru regatowego nad jeziorem Maltańskim. Nie zabraknie także specjalnej strefy gastronomicznej z food truckami.

Znana już jest rozpiska godzina festiwalu:

16:00 otwarcie bram

16:05 Pepe. (mała scena)

16:35 Kamil Pivot (mała scena)

17:05 Ralph Kaminski (duża scena)

17:55 Michał Kowalonek (mała scena)

18:35 Daria Zawiałow (duża scena)

19:25 Mery Spolsky (mała scena)

20:05 Nosowska (duża scena)

21:05 Muchy (mała scena)

21:45 Tom Odell (duża scena)

Pierwsza pula biletów została już wyprzedana. Obecnie dostępna jest druga - w cenach od 149 do 170 zł. Promocyjna cena obowiązuje do 21 sierpnia.

Więcej na temat imprezy na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/latesummerfestivalpoznan/

RB