Mecz Lech - Termalica Bruk-Bet Nieciecza: zmiany w organizacji ruchu

14 lutego o godzinie 15.30 na INEA Stadionie przy ulicy Bułgarskiej rozpocznie się mecz T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Z tego powodu będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu na ulicach wokół stadionu, a Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada wzmocnienie miejskiej komunikacji.

UMP 2016
UMP 2016

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że zmiany będą obowiązywały od 14.30 do 18.30.

W etapie pierwszym, przed rozpoczęciem meczu i w jego trakcie:
- wyłączone z ruchu będą ul. Wałbrzyska na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej oraz ul. Ptasia na odcinku od parkingu "POL-HOL" do ul. Wałbrzyskiej,
- ul. Świeżawska będzie zamknięta od strony ul. Bułgarskiej oraz od strony ul. Marcelińskiej na odcinku za wjazdem na osiedle,
- na ul. Ptasiej i Wałbrzyskiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju,
- na ul. Rumuńskiej (wjazd od Bułgarskiej) możliwe będzie parkowanie na prawym poboczu,
- w zatoce postojowej na ul. Jugosłowiańskiej przed ul. Grunwaldzką obowiązywać będzie zakaz ruchu z wyjątkiem pojazdów służb upoważnionych.

Ponadto, w etapie drugim, pod koniec meczu i na czas rozejścia się kibiców:
- wyłączone z ruchu będą dwa pasy do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od strony Junikowa) w ul. Bułgarską,
- wyłączona z ruchu będzie ul. Bułgarska na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Marcelińskiej (w obu kierunkach),
- wyłączona z ruchu będzie ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Bułgarskiej oraz od ul. Jawornickiej do ul. Jugosłowiańskiej,
- wyłączona z ruchu będzie ul. Jugosłowiańska na odcinku od ul. Taczanowskiego do ul. Grunwaldzkiej,
- zamknięte będą wjazdy w ul. Grunwaldzką z ulic: Conrada Drzewieckiego, Marszałkowskiej, Cześnikowskiej, Bolkowickiej i Babimojskiej.

Utrzymana zostanie komunikacja zbiorowa w ciągach ulic: Bułgarskiej i Grunwaldzkiej. Na wniosek policji możliwe są inne czasowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie imprezy.

Aby ułatwić kibicom dotarcie na stadion i powrót do domów Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada skierowanie na linie autobusowe nr 45, 50, 63 i 91 bardziej pojemnych autobusów. Zwiększy się częstotliwość kursów tramwaju linii nr 13 od przystanku Marcinkowskiego.

Nie będzie natomiast kursowała dodatkowa linia tramwajowa nr 30, która dowoziła kibiców na Bułgarską jeszcze podczas rundy jesiennej. Rezygnacja z linii specjalnej jest spowodowana faktem, że linia nr 13 umożliwia bezpośredni dojazd na ul. Bułgarską ze ścisłego śródmieścia, a po otwarciu trasy tramwajowej przez Kaponierę przejazd jest szybszy niż jesienią, kiedy "trzynastka" jeździła przez most Teatralny.

Dodatkowe kursy przewidziano także na liniach tramwajowych nr 1, 6, 13 i 15.

MIR, ZTM/el