Młodzi pływacy na start!

Ponad 400 zawodników wzięło udział w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Młodzi sportowcy rywalizowali ze sobą w sztafecie oraz wyścigu indywidualnym. Zawody odbyły się na Termach Maltańskich.

Na Termach Maltańskich odbyły się Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu
Na Termach Maltańskich odbyły się Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu

- To inauguracja sezonu pływackiego. Od 2 lat impreza odbywa się na Termach Maltańskich. W zawodach uczestniczą dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Frekwencja jest zawsze bardzo wysoka. Wszyscy są bardzo zaangażowani - tłumaczy Jerzy Krężlewski, prezes Term Maltańskich.

Imprezę oficjalnie otworzył Tomasz Lewandowski. Zastępca prezydenta Poznania powitał młodych zawodników i życzył im wielu sukcesów.

- Miasto Poznań inwestuje w sport dzieci i młodzieży, dbając m. in. o infrastrukturę. Nauka pływania przynosi fenomenalne efekty. Dzięki niej zwiększa się liczba dzieci, które uprawiają sport. Aby jeszcze bardziej je zmotywować, potrzebna jest także rywalizacja, czego przykładem są dzisiejsze zawody. Poziom prezentowany przez dzieci i młodzież jest bardzo wysoki. To dowód na to, że w kolejnych latach powinniśmy rozważyć wydłużenie okresu nauki pływania i dalszą popularyzację tego sportu - mówi Tomasz Lewandowski.

Jednym z celów Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu jest wyłonienie reprezentacji na finały wojewódzkie. W tym roku w rywalizacji wzięło udział ponad 400 zawodników z 60 szkół. Aby szanse były wyrównane młodych sportowców podzielono na grupy wiekowe. W ramach zawodów odbyły się: Igrzyska Dzieci (uczniowie urodzeni w 2006 r. i młodsi), Igrzyska Młodzieży Szkolnej (osoby urodzone w latach 2003 - 2005) i Licealiada (młodzież urodzona w 1999 r. i młodsza). Wśród konkurencji znalazła się sztafeta (6 razy po 25 lub 50 metrów) oraz wyścig indywidualny na 25 metrów.

AJ