Można już zwiedzać Targi "Tour Salon"

Mołdawia, Gruzja, Hiszpania, Filipiny, a może polskie góry? W weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich każdy znajdzie coś dla siebie. Za nami oficjalne otwarcie Targów Regionów i Produktów Turystycznych "Tour Salon".

Targi Regionów i Produktów Turystycznych "Tour Salon"
Targi Regionów i Produktów Turystycznych "Tour Salon"

Do podróży małych i dużych oraz odkrywania ciekawych miejsc zachęcił gości Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do odwiedzenia Poznania i Wielkopolski zaprosił z kolei podczas inauguracji targów zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski.

- W ciągu ostatnich 5 lat liczba turystów w naszym mieście wzrosła o 50 procent. Dbamy o partnerskie relacje z branżą turystyczną - mówił Mariusz Wiśniewski. Jak podkreślił, w Poznaniu przybywa inwestycji hotelowych i połączeń lotniczych, ale nie tylko.

- Staramy się inwestować też w przestrzeń publiczną. Trwa rewitalizacja Śródmieścia, w tym ul. Św. Marcin. Wkrótce w Poznaniu powstanie Centrum Szyfrów Enigma, dokumentujące światowe dokonanie - złamanie kodu niemieckiej maszyny szyfrującej - wylicza Mariusz Wiśniewski.

Stolica Wielkopolski przyciąga jednak nie tylko turystów, ale też biznesmenów. Organizowanych jest wiele imprez branżowych. W 2018 r. w Poznaniu odbędzie się m.in. kongres międzynarodowy NATO Tiger Meet oraz światowy kongres informatyczny.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych "Tour Salon" odbywają się w pawilonach 7 i 7 A. Udział w nich bierze ponad 50 wystawców - w tym biura podróży, organizacje i izby turystyczne oraz miasta i gminy - zarówno z Polski, jak zagranicy. Własne stoiska mają też m. in. Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, Poznańskie Zoo czy PTTK.

"Tour Salon" to też wiele ciekawych wydarzeń. Na gości targowych czekają spotkania z blogerami i podróżnikami (m. in. Adamem Wajrakiem, Jackiem Hugo-Baderem, Jarosławem Kuźniarem i Katarzyną Pakosińską). Nie zabraknie też konkursów, w których można wygrać np. wycieczkę do Tajlandii czy bilety do Europejskich parków rozrywki.

Szczegółowy program wydarzeń:

http://www.tour-salon.pl/pl/wydarzenia/program_targow_tour_salon_2018/

Jednocześnie na MTP odbywają się Targi Pięciu Pasji. Oprócz "Tour Salon", odwiedzić można także: Targi Wędkarskie "Rybomania", Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych "Boatex", Targi Myślistwa i Strzelectwa "Knieje" orazTargi wyposażenia survivalowego i militarnego "Survival Force Expo" (tegoroczna nowość). Impreza potrwa do niedzieli.

Więcej na ten temat: http://www.poznan.pl/mim/info/news/weekend-5-pasji-na-mtp,115095.html

Anna Jarmuż/biuro prasowe