Nauczą, jak zaplanować biznes

Co to jest biznesplan? Jaką ma strukturę? Czym jest plan finansowy i w jaki sposób oceniać ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi będą mogli znaleźć uczestnicy bezpłatnych warsztatów "Biznesplan - aspekty praktyczne". Dla mieszkańców i początkujących przedsiębiorców z terenu Poznania organizuje je poznański oddział Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE). Liczba miejsc jest ograniczona.

Biurowiec, źródło: http://fotoportal.poznan.pl/
Biurowiec, źródło: http://fotoportal.poznan.pl/

Przyjmowanie kart zgłoszeniowych na darmowe szkolenia, które odbędą się w dwóch terminach - 11-12.05.2017 oraz 5-6.06.2017, od 9 do 17 w Domu Ekonomisty przy ul. Klasztornej 24/25 w Poznaniu, trwa od 1 kwietnia pod adresem mailowym info@pte.poznan.pl. Jak informują organizatorzy - warsztaty zaplanowane są dla 15 osób, które już prowadzą lub zamierzają rozpocząć działaność gospodarczą. Zapewniają, że pierwszeństwo uczestnictwa w zajęciach będą mieli przedstawiciele nowych podmiotów gospodarczych, które funkcjonują na rynku nie dłużej niż trzy lata. 

- Rosnąca liczba inicjatyw gospodarczych, wychodzących często od młodych osób, podnosi zapotrzebowanie na wysokiej jakości doradztwo biznesowe. Chcemy dostarczyć specjalistycznej wiedzy tym osobom, którym mogłoby brakować środków na zdobycie jej w sposób komercyjny - przekonuje Natalia Prusek z poznańskiego oddziału PTE.

Zdaniem ekonomistów oferta PTE powinna spotkać się z dużym zainteresowaniem m.in. początkujących poznańskich przedsiębiorców, a także przyczynić się do podniesienia konkurencyjności i trwałości ich inicjatyw. To zaś będzie miało wpływ na bezpieczeństwo finansowe i zrównoważony rozwój całej społeczności lokalnej.

Jacek Łakomy/ biuro prasowe