Noc Szkoleń

Jak prowadzić kuchnię bez glutenu, przygotować wegański posiłek, rzucić palenie czy udzielić pierwszej pomocy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można będzie poznać podczas Nocy Szkoleń. Akcja ma charakter ogólnopolski i obędzie się w 11 polskich miastach, także w Poznaniu.

Noc szkoleń
Noc szkoleń

Noc Szkoleń rozpocznie się w poniedziałek (12 marca) i potrwa do soboty (17 marca). Zajęcia będą się odbywać w godz. 17-21.30. Na uczestników wydarzenia czeka szereg wykładów i warsztatów o różnej tematyce (np. "Coaching kreatywności metodą Walta Disney'a", "Espresso, nie expresso!", "Jak wyglądac atrakcyjnie w oczach Hiszpanów?", "Kurde balans! - krótka przygoda z powiedzeniami w języku francuskim" czy "Rozmowy Kobieco-Kobiece, czyli jak być pewną siebie i nie zwariować?"). Coś dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i dzieci.

-Zebranie w jednym miejscu wielu partnerów daje im możliwość wymiany doświadczeń. Na akcji zyskają jednak przede wszystkim mieszkańcy Poznania, którzy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę - tłumaczy Anna Maria Szymkowiak, prezes Zarządu Fundacji Na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniom "Akceptacja", koordynatorka poznańskiej Nocy Szkoleń.

Członkowie fundacji zajmują się nie tylko nad koordynacją akcji. Zorganizują też cykl szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W programie znalazł się kurs dla seniorów, asystentów osób z niepełnosprawnościami oraz zajęcia na temat udzielania pomocy kobietom w ciąży i dzieciom do lat 3.

- Stawiamy przede wszystkim na wymiar praktyczny. Mamy fantomy i inny sprzęt, niezbędny do przeprowadzenia takich zajęć - podkreśla Anna Maria Szymkowiak. Na co dzień fundacja współpracuje m.in. z ośrodkami dla bezdomnych czy instytucjami pomocy społecznej. - To ludzie, którzy takich zajęć bardzo potrzebują - dodaje prezes Fundacji "Akceptacja". 

Ideą Nocy Szkoleń jest zwrócenie uwagi na konieczność doskonalenia i uczenia się przez całe życie. Dzięki krótkim warsztatom uczestnik nie zostanie ekspertem w danej dziedzinie. Bez dużego nakładu czasowego i finansowego będzie mógł jednak sprawdzić i przekonać się na własnej skórze, czy dany temat jest dla niego atrakcyjny.

W Poznaniu większość zajęć będzie się odbywać w Studium Języków Obcych Uniwersytetu Medycznego (ul. Marcelińska 27). Noc Szkoleń jako wydarzeniem otwartym. Może wziąć w nim udział każdy, kto wcześniej zarejestruje się na platformie eventon.click    (https://eventon.click/) - za jej pośrednictwem można otrzymać bilet w formie elektronicznej. Aktualna lista szkoleń dostępna jest na stronie: www.nocszkolen.pl. Zdecydowana większość zajęć jest bezpłatna. Za kilka przewidziana jest opłata, jednak nie większa niż 50 złotych.

Pomysłodawcą i organizatorem Nocy Szkoleń jest Stowarzyszenie "Absolwenci na walizkach", którego celem jest wspieranie - bez względu na wiek - szukających (lepszej) pracy, freelancerów i wolontariuszy w zdobywaniu i doskonaleniu umiejętności osobistych i kompetencji zawodowych. W tym roku odbędzie się jej 6. edycja.

Poznańską Noc Szkoleń patronatem honorowym objął prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

Anna Jarmuż/biuro prasowe