Nowa szkoła na Umultowie: spotkanie organizacyjne

We wrześniu dzieci z północy Poznania rozpoczną naukę w zespole szkolno-przedszkolnym na Umultowie. Mieszkańcy, którzy chcą dowiedzieć się, jak będzie wyglądał nabór i dojazd do nowej placówki, mogą wziąć udział w spotkaniu z zastępcą prezydenta Mariuszem Wiśniewskim.

Zespół szkolno-przedszkolny na Umultowie (wizualizacja
Zespół szkolno-przedszkolny na Umultowie (wizualizacja

Spotkanie odbędzie się w dniu 8 marca 2018 r. o godz. 17.00 w sali Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM (ul. Bogumiła Krygowskiego 10). Oprócz zastępcy prezydenta Mariusza Wiśniewskiego, uczestniczyć w nim będą przedstawiciele Wydziału Oświaty UMP, Poznańskich Inwestycji Miejskich oraz Zarządu Transportu Miejskiego.

Na spotkaniu omawiane będą istotne zagadnienia związane z organizacją roku szkolnego w nowej placówce (w tym naboru - zarówno do klas pierwszych, jak i wyższych) oraz kwestie dotyczące realizacji inwestycji i dojazdu do szkoły.

Podczas rozmów, nie ma być poruszany temat przebudowy ul. Umultowskiej. Kwestie związane z ulicami w tym rejonie zostaną omówione na osobnych spotkaniach.

Budowa szkoły i przedszkola w północnej części miasta to jedna z najważniejszych inwestycji oświatowych ostatnich lat. U zbiegu ulic Umultowskiej, Ślazowej i Zagajnikowej działać będą 24 oddziały szkoły podstawowej i 6 oddziałów przedszkolnych. Budynek będzie w stanie pomieścić około 700 dzieci. Inwestycja pozwoli odciążyć szkoły na Piątkowie i Naramowicach, które dziś są przepełnione.

Budowa zespołu rozpoczęła się w maju 2017 roku i ma zakończyć się przed początkiem nowego roku szkolnego.

Wydział Oświaty/AJ/biuro prasowe