Planiści z całej Polski obradują w Poznaniu

Przedstawiciele pracowni urbanistycznych i biur projektowych z całej Polski przyjechali do Poznania, by wymienić się wzajemnymi doświadczeniami. Okazją do spotkania był XXVIII Zjazd Gminnych Służb Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego. Konferencję otworzył Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

XXVIII Zjazd Gminnych Służb Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego
XXVIII Zjazd Gminnych Służb Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego

Konferencja Gminnych Służb Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego to idea, która zrodziła się w 2001 roku. Inicjatywa zrzesza ponad 30 polskich miast. Od początku projekt skierowany był do pracowni urbanistycznych i biur projektowych, które funkcjonują w strukturach miejskich. Głównym celem organizacji jest wymiana informacji i pozyskiwanie inspiracji z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Udział w 28. zjeździe, który odbywa się w Poznaniu 16-17 maja, bierze ponad siedemdziesięciu przedstawicieli z blisko trzydziestu miejskich biur planowania i pracowni planistycznych z całego kraju. W programie znalazł się cykl warsztatów oraz sesji poświęconych najnowszym trendom w urbanistyce, czy roli planowania przestrzennego w zarządzaniu współczesnym miastem.

Jak podkreślają pracownicy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu, spotkania w trakcie zjazdu to okazja do zaprezentowania wizji rozwoju stolicy Wielkopolski i skonfrontowania jej z doświadczeniami planistów z innych polskich miast.

Inauguracja XXVIII Zjazdu Gminnych Służb Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego odbyła się w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Poznania. Konferencję otworzył Mariusz Wiśniewski. Zastępca prezydenta Poznania życzył uczestnikom zjazdu udanych obrad. Podkreślił też, że planowanie przestrzenne jest bardzo ważne dla miasta - np. w kontekście rewitalizacji. Ułatwia też podejmowanie decyzji dotyczących rozwiązań komunikacyjnych.

AJ