Podpisano umowę z wykonawcą przedłużenia PST do Dworca Zachodniego

W wtorek, 9 sierpnia br., w siedzibie spółki Infrastruktura EURO Poznań 2012 w Poznaniu, w obecności z-cy prezydenta Poznania Mirosława Kruszyńskiego, nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą "Przedłużenie trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST) do Dworca Zachodniego w Poznaniu" - Grupą ZUE z Krakowa.

Węzeł przesiadkowy Dworzec Zachodni - wizualizacja
Węzeł przesiadkowy Dworzec Zachodni - wizualizacja

Projekt "Przedłużenie trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST) do Dworca Zachodniego w Poznaniu" decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego został umieszczony na liście indywidualnych projektów kluczowych o szczególnym znaczeniu dla rozwoju regionu.

Przedmiotem planowanej inwestycji jest przedłużenie trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju od Mostu Teatralnego do Dworca Zachodniego wzdłuż ulicy Roosevelta na poziomie torów kolejowych. Planowane jest utworzenie pętli na Dworcu Zachodnim i łącznika z istniejącym torowiskiem w ulicy Głogowskiej. W ramach inwestycji powstaną przystanki tramwajowe na wysokości Ronda Kaponiera oraz peronu 7 dworca kolejowego Dworzec Zachodni. Trasa będzie mieć 2 kilometry długości i zostanie poprowadzona wzdłuż torów odstawczych PKP.

Szacunkowy koszt całkowity projektu (po rozstrzygnięciu przetargu): 115 673 426,12 zł;  kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 42 775 303 zł zł.

Załączniki