Poznań na Expo Real w Monachium

Poznań prezentuje się na największych targach inwestycyjnych i nieruchomości w Europie - EXPO REAL 2017 w Monachium. To okazja, by przyciągnąć inwestorów z całego kontynentu.

Poznań prezentuje się na targach EXPO REAL 2017
Poznań prezentuje się na targach EXPO REAL 2017

Poznań ma w tym roku w Monachium własne stoisko, gdzie potencjalni inwestorzy mogą dowiedzieć się więcej na temat ofert nieruchomości. Wśród promowanych 35 ofert inwestycyjnych znajdują się działki z przeznaczeniem pod działalność usługową, przemysłową, rekreacyjną, zabudowę wielorodzinną lub inwestycje hotelowe. W ofercie miasta dostępnych jest również 13 nieruchomości pod zabudowę jednorodzinną.

- Udział Poznania w EXPO REAL to przede wszystkim promocja miasta na arenie międzynarodowej oraz okazja do porozmawiania z inwestorami na temat wizji rozwoju Poznania w najbliższych latach - wyjaśnia Marcin Przyłębski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów, które organizuje udział miasta w targach.

Nieruchomością najbardziej atrakcyjną, mającą strategiczne znaczenie dla miasta, są Wolne Tory. Na prawie 48 hektarach ma szanse powstać zaprojektowana od podstaw dzielnica, z zabudową mieszkaniową, biurową i usługową.

Inwestorów mogą zainteresować także dwie atrakcyjne nieruchomości pod zabudowę wielorodzinną na Ratajach. Działki położone są w bezpośredniej bliskości jeziora Malta i dwóch centrów handlowych. Przetarg na nieruchomość przy ul. Niemena odbędzie się już 30 października, a przetarg na nieruchomość przy ul. Katowickiej 16 listopada.

Na targach EXPO REAL w Monachium prezentować się będzie 1 800 wystawców. Organizatorzy liczą na prawie 40 tys. zwiedzających z 77 krajów. Poza prezentacjami i wystawami w Monachium odbędą się również sesje dyskusyjne z udziałem specjalistów z całej Europy.

W ramach targów Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, bierze udział w konferencji poświęconej przestrzeni publicznej. Wśród pozostałych panelistów są: Suzanne Wylie, przewodnicząca rady miasta Belfastu, prof. Jurgen Bruns-Berentelg, naukowiec i ekonomista z Hamburga, który zajmuje się zrównoważonym rozwojem miast, Sir Edward Lister, prezes brytyjskiej Homes and Communities Agency oraz Kristina Menyes Nyman, architektka krajobrazu ze Sztokholmu. Dyskusja poświęcona jest nowym technologiom i temu, jak  wpływają one na przestrzeń publiczną i co mogą zaoferować mieszkańcom miast oraz turystom.

BOI/Alicja Wesołowska/biuro prasowe