Rowerem na przystanek - dalej tramwajem lub autobusem

350 stojaków rowerowych zostanie zamontowanych w Poznaniu przy przystankach komunikacji publicznej.

W najbliższych miesiącach w Poznaniu zamontowanych zostanie 350 stojaków rowerowych, takich jak na Junikowe
W najbliższych miesiącach w Poznaniu zamontowanych zostanie 350 stojaków rowerowych, takich jak na Junikowe

Zarząd Transportu Miejskiego promuje łączenie różnych środków transportu i korzystanie w trakcie jednej podróży zarówno z roweru, jak i komunikacji zbiorowej. Chcąc ułatwić zmianę środków transportu po raz kolejny zamierza rozbudować parkingi rowerowe. Ogłosił więc postępowanie na dostawę 350 stojaków rowerowych.

W minionych latach na zlecenie ZTM stojaki rowerowe zostały zamontowane w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych - dodatkowe stojaki pojawiły się na Junikowie, Górczynie, Miłostowie, Garbarach, przy pętlach Piątkowska, Książęca, przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Cmentarnej oraz w okolicy przystanków przy trasie PST.

Z myślą o osobach dojeżdżających na przystanki własnymi rowerami ZTM kontynuuje ten proces. Montaż stojaków rowerowych pozwala bowiem bezpiecznie zostawić jednoślad i kontynuować podróż tramwajem lub autobusem.

Ogłoszone zostało postępowanie na dostawę 350 stojaków (w kształcie odwróconej litery U, bez poprzeczki). Jednocześnie trwa ustalanie lokalizacji, w których będą montowane stojaki. Planowane jest rozmieszczenie ich przy przystankach w peryferyjnych częściach miasta, m.in. na terenie osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki (które partycypuje w kosztach przedsięwzięcia), osiedla Kiekrz, czy też Krzyżowniki-Smochowice.

Dostawa stojaków ma nastąpić do końca października tego roku. Montaż - w przypadku sprzyjających warunków pogodowych - rozpocznie się w tym, a zakończy w przyszłym roku.

ZTM, op. RB