Również ul. Wodna z nową kostką

W przyszłym roku zmieni się ul. Wodna. Piesi będą chodzić po wygodnym, równym bruku. Łatwiej poruszać się będzie też rowerzystom i osobom niepełnosprawnym na wózkach. 

Zeszlifowana kostka brukowa na ul. Woźnej fot ZDM
Zeszlifowana kostka brukowa na ul. Woźnej fot ZDM

- Obecnie na ul. Wodnej swoje prace kończy Aquanet. Tam gdzie konieczna była ingerencja w nawierzchnię zostanie ona odtworzona tymczasowo. Tak, by jeszcze w tym miesiącu ulica była przejezdna - informuje Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

ZDM, Aquanet oraz Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków wraz z Maciejem Wudarskim, zastępcą prezydenta Miasta Poznania, ustalili że w przyszłym roku na ul. Wodnej przeprowadzona zostanie kompleksowa wymiana nawierzchni.
Po zakończeniu robót będzie ona w standardzie, który jest na pobliskiej ul. Woźnej, gdzie w tym roku położono zeszlifowany z jednej strony kamienny bruk. Wykorzystanie starej kostki obniża koszt takiej zmiany.

Przetarg na wykonanie prac zostanie ogłoszony wiosną przyszłego roku, a prace mają ruszyć w pierwszym półroczu 2018. Nie będą one prowadzone na krótkim odcinku w pobliżu skrzyżowania z ul. Garbary, gdzie znajduje się asfaltowa nawierzchnia.

Ryszard Bączkowski/biuro prasowe