Ruszyły zapisy na Spartakiadę Seniorów

Bieg na 60 m, pływanie w stylu dowolnym, bowling, szachy ­­- to tylko część dyscyplin, które czekają na zawodników XIV Spartakiady Seniorów.

Każdy startujący może liczyć na nagrodę
Każdy startujący może liczyć na nagrodę

Tegoroczna Spartakiada Seniorów będzie trwała od 3 do 6 czerwca, ale poznańscy seniorzy już mogą się na nią zapisywać. Do wzięcia udziału w imprezie organizowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji są zaproszeni poznanianki i poznaniacy, którzy w 2019 r. ukończyli lub ukończą 55 lat.

Przez cztery dni uczestnicy będą mogli rywalizować w takich dyscyplinach jak: bieg na 60 i 400 m, rzut piłeczką palantową, pływanie w stylu dowolnym, bowling, szachy, warcaby czy tenis stołowy. Konkurencje rozgrywane będą w różnych punktach miasta: na pływalni Chwiałka, stadionie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego (Śródka), oddziale POSiR Rataje i w Szkole Podstawowej nr 50 na Starym Żegrzu.

Każdy startujący może liczyć na nagrodę w postaci medalu, dyplomu i pamiątkowej koszulki. Oprócz tego organizatorzy uhonorują najstarszą zawodniczkę i najstarszego zawodnika Spartakiady.

- Obserwujemy wśród poznańskich seniorów wielką chęć aktywnego spędzania czasu - mówi dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko. - Niektórzy są z nami od pierwszej edycji Spartakiady. Impreza ma nie tylko charakter sportowy, ale również integruje seniorów. Zawsze na zakończenie zmagań sportowych zapraszamy uczestników na piknik. Tak będzie również w tym roku.

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji Spartakiady Seniorów, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny:

- w siedzibie POSiR  - ul. J. Spychalskiego 34, pokój nr 201,

- w Oddziale MOS - ul. Gdańskiej 1

- na stronie internetowej http://posir.poznan.pl/spartakiada-seniorow/zapisy/

Wypełniony formularz można osobiście złożyć w siedzibie POSiR (ul. J. Spychalskiego 34, pokój nr 201) lub wysłać pocztą na adres: POSiR, ul. J. Spychalskiego 34, 61-553 Poznań (z dopiskiem "Spartakiada Seniorów"). Dodatkowo należy uiścić opłatę startową w wysokości 10 zł. Harmonogram oraz regulamin imprezy można znaleźć na stronie internetowej http://posir.poznan.pl/spartakiada-seniorow/zapisy/. Zgłoszenia i wpłaty będą przyjmowane do 24 maja.

Limit uczestników wynosi 300 osób, a w konkurencji bowling maksymalnie 100 osób.

JD