Sobota pełna atrakcji na placu Wolności

15 września już po raz ósmy organizacje pozarządowe zaprezentują się mieszkańcom Poznania w pełnej krasie. Na płycie placu Wolności, w godzinach 10.00 - 16.00 odbędzie się VIII Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych.

Podczas wydarzenia na mieszkańców Poznania czeka moc atrakcji
Podczas wydarzenia na mieszkańców Poznania czeka moc atrakcji

Podczas wydarzenia na mieszkańców Poznania czeka moc atrakcji, które zapewnią poznańskie organizacje. Przestrzeń Placu Wolności podzielona zostanie na strefy tematyczne, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Organizacje zaproszą do:

  • Strefy Dziecka, która pozwoli najmłodszym spędzić czas na zabawach, warsztatach, konkurencjach sportowych i pokazach naukowych.
  • Strefy Edukacji Obywatelskiej, która będzie miejscem dyskusji i zdobywania wiedzy o aktywności społecznej, III sektorze, angażowaniu się w działania lokalne.
  • Strefy Ekologii i Turystyki, w której będzie można grać w gry, budować karmniki, zyskać wiedzę o pomaganiu ptakom w mieście.
  • Strefy Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, w której pojawią się symulatory wad wzroku i słuchu, będzie można poznać Alfabet Lorma (posługują się nim osoby głuchoniewidome), oraz wziąć udział w ogrodowym koncercie na instrumentach z roślin.
  • Strefy Kreatywności, w której odbędzie się otwarta sesja muzyki i zajęcia artystyczne.
  • Strefy Wolontariatu, w której wolontariusze podzielą się swoimi doświadczeniami, a każdy odwiedzający będzie mógł włączyć się w działania.
  • Strefy Zdrowia i Bezpieczeństwa, w której poznać będzie można zasady pierwszej pomocy, zobaczyć jak działa defibrylator i nauczyć się pomagania innym w sytuacjach nagłego wypadku.
  • Strefy Innowacji, w której będzie można zobaczyć ciekawe, nowatorskie pomysły, rozwiązania, działania dla mieszkańców Poznania.

Wszyscy odwiedzający plac będę mogli odpocząć w Strefie Relaksu, gdzie na mieszkańców czekać będą wygodne leżaki, chłodna woda, soczyste jabłka. O godzinie 14.00 gospodarze zaproszą na niespodziankę - wydarzenie główne. Przez cały dzień można będzie także wypleść piękną bransoletkę ze sznurków zebranych w poszczególnych strefach. To nawiązanie do hasła VIII Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych: ZWIĄŻ SIĘ Z NAMI.

WZiSS/AW