Targi Budma 2019

Niemal 1000 wystawców, kilkaset targowych premier, dziesiątki tysięcy gości - tak wyglądają Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury 2019 Budma, które oficjalnie otwarto we wtorek na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Otwarcie Targów Budma 2019/ fot. MTP
Otwarcie Targów Budma 2019/ fot. MTP

28. edycja największych targów budowlanych w tej części Europy rozpoczęła się uhonorowaniem najlepszych produktów i projektów branżowych. W konkursie Architecture BUDMA Award 2019 - który nagradza wyróżniające się projekty budynków i przestrzeni publicznych - jury nagrodziło projekt Siedziby Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Przyznano też 43 statuetki Złotych Medali dla najbardziej innowacyjnych produktów Targów BUDMA i Windoor-tech i 19 nagród Acantus Aureus dla najefektowniejszych stoisk targowych.

Pierwszy dzień Budmy (12 lutego) jest przeznaczony głównie dla handlowców. Strefa Spotkań w pawilonie nr 3 pozwoli w komfortowych warunkach prowadzić rozmowy biznesowe z wystawcami.  Przygotowano również warsztaty "Jak sprzedawać skutecznie wymagającemu klientowi".

Na wielu stoiskach przygotowano specjalne strefy pokazowo-warsztatowe, gdzie każdy będzie mógł wypróbować zalety sprzętu budowlanego, narzędzi i materiałów. Chęć spotkania z wystawcami BUDMY zapowiedzieli kupcy z niemal 30 państw. Wykazać się będą mogli również fachowcy. Podczas targów Budma odbędą się Mistrzostwa Parkieciarzy. Zaplanowano też otwarte zawody dla dekarzy, cieśli i blacharzy.

Realizowana podczas targów Monteriada to okazja, by zobaczyć z bliska dobre praktyki montażu okien, drzwi, bram i osłon z wykorzystaniem nowoczesnych technik oraz narzędzi. Do dyspozycji zwiedzających będą także specjaliści, którzy udzielą porad i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Z myślą o architektach przygotowano Forum Designu i Architektury (13-14.02). Podczas dwudniowego forum wystąpią światowej sławy twórcy, a poznańska "Iglica" będzie przestrzenią ekspozycji najlepszych projektów niemal 100 biur i pracowni architektonicznych z całej Polski.

13 lutego odbędzie się seminarium "Innowacje w budownictwie stalowym" - prezentacje poświęcone będą m.in. projektowaniu konstrukcji stalowych z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania BIM.

Równolegle z Budmą odbywają się targi WinDoor-tech - technologie przyszłości.  Dzięki temu w jednym miejscu i czasie swoją ofertę prezentują firmy zajmujące się produkcją stolarki budowlanej oraz dostawcy najnowszych technologii, rozwiązań i systemów.

AW