Tramwaje wracają na Dębiec - zaczyna się remont na Przybyszewskiego

Od 24 kwietnia pasażerowie będą mogli ponownie pojechać tramwajami linii nr 2, 9, 10 i 11 na dębiecką pętlę. Dzień wcześniej zakończy się trwający tam remont. Natomiast 1 maja rozpoczną się prace remontowe przy przejazdach przez torowiska na ul. Przybyszewskiego. Z tego powodu trasy zmienią tramwaj nr 7 oraz autobusy linii 45, 69 i 93.

Pętla tramwajowa na Dębcu
Pętla tramwajowa na Dębcu

Remont torowiska na ulicy 28 Czerwca 1956 r. rozpoczął się 9 kwietnia. Jego stan był tak zły, że z remontem nie można już było dłużej czekać. Przez dwa tygodnie mieszkańcy Dębca i południowych krańców Wildy musieli korzystać z objazdów. Remont zakończy się zgodnie z planem 23 kwietnia i od 24 kwietnia tramwaje linii nr 2, 9, 10 i 11 wrócą na swoje stałe trasy, a linia T2 ulegnie likwidacji.

1 maja rozpocznie się natomiast remont torowiska - tym razem na ulicy Przybyszewskiego. Prace obejmą przejazdy przez torowisko na skrzyżowaniach z ulicami Marcelińską i Szamarzewskiego. Zostanie tam wymienione torowisko i nawierzchnia drogi przy torach. Remont potrwa do 11 maja.

W związku z pracami wprowadzone zostaną zmiany w organizacji transportu publicznego.

Linia nr 7:

ZAWADY -... - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - BUDZISZYŃSKA

Linia nr 45:

DWORZEC ZACHODNI -... - Reymonta - Grunwaldzka - Grochowska - Marcelińska -... - KACZA

W kierunku Kacza-Dworzec Zachodni - trasa bez zmian

Linia nr 69:

OS. KOPERNIKA -... - Promienista - Grochowska - Bukowska - Zwierzyniecka - OS. ŁOKIETKA

W kierunku os. Łokietka-os. Kopernika - trasa bez zmian

Linia nr 93:

Autobusy jadące w kierunku os. Jana III Sobieskiego nie będą wjeżdżać w torowisko na rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Utworzone zostaną tymczasowe przystanki na ul. Przybyszewskiego po zjeździe z ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego w kierunku północnym.

Szczegółowy plan remontów na rok 2017 znajduje się na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Lilia Łada/biuro prasowe/ZTM