Viva seniorzy!

- Jesteście potrzebni miastu i miasto stara się o was dbać - zapewniał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, otwierając targi Viva Seniorzy.

Otwarcie targów Viva seniorzy!
Otwarcie targów Viva seniorzy!

Viva seniorzy to targi dla osób dojrzałych i są już siódmą edycja projektu, dotąd odbywającego się pod nazwą "Aktywni50+". Na targach osoby dojrzałe i wwieku emerytalnym znajda dla siebie wiele propozycji warsztatów, na przykład fitness latino, tai chi, nordic walking i śpiewoterapia. Jest też salon kabaretowy, w którym wystąpi Tadeusz Drozda, są koncerty, między innymi Dixie Company, koncert muzyki lat dwudziestych i trzydziestych, występ Andrzeja i Mai Sikorowskich czy Tercetu Egzotycznego. Seniorzy będą też mogli wybrać się na dancing łączący pokolenia, który poprowadzi DJ Michał Fogg (prawnuk słynnego Mieczysława).

Jednak, jak zapewniał Jędrzej Solarski, Poznań i poza targami stara się dbać o swoich seniorów - przykładem jest prężnie działające Centrum Inicjatyw Senioralnych, organizujące między innymi akcję "Senioralni. Poznań".

- Miasto aspiruje do tytułu "Miasta przyjaznego starzeniu się", sądzę, że inicjatywy realizowane przez miasto dają wszelkie podstawy do tego, by starać się o ten tytuł - mówił.

Sieć "Miast przyjaznych starzeniu się" liczy obecnie ponad tysiąc członków, a ich celem jest poprawa czynników środowiskowych i społecznych, które wpływają na procesy aktywnego i zdrowego starzenia się zgodnie z wytycznymi aktywnego starzenia sie opracowanymi przez Światową Organizację Zdrowia.

- Stąd też kolejna inicjatywa, którą chcemy uruchomić, Sportowy Uniwersytet Trzeciego Wieku - wyjaśnia prezydent Solarski. - Bardzo nam zależy, żeby nasi seniorzy byli aktywni.

Targi Viva seniorzy! są realizowane we współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań, Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich pod honorowymi patronatami Prezydenta Miasta Poznania, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Trwają dwa dni: 22 i 23 kwietnia w pawilonie nr 15 MTP. Na stronie targów można znaleźć dokładny program i atrakcje imprezy.

Lilia Łada/biuro prasowe