W poznańskim zoo urodził się jelonek Alfreda!

Przyszedł na świat 22 stycznia, ale dopiero teraz, gdy zrobiło się troche cieplej, można go podziwiać na wybiegu w towarzystwie rodziców i reszty stada. Oto nowy mieszkaniec zoo - jelonek Alfreda.

Zoo
Zoo

Jelenie Alfreda (Rusa alfredi) pochodzą z Filipin, nic więc dziwnego, że niedawno urodzony maluch zdecydowanie jeszcze woli ciepłą stajenkę niż wybieg. Jednak gdy tylko robi się trochę cieplej, obok matki i ciotek raźnie kroczy po wybiegu. Jego tata, Negros, jest dumny z kolejnego potomka, jak zapewniają opiekunowie stada.

- Aktualnie stado naszych jeleni liczy 9 osobników - opowiada Małgorzata Chodyła, rzeczniczka prasowa zoo. - Na Filipinach są jednym z trzech endemicznych gatunków jeleni, gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Na zmniejszenie ich liczebności, a obecnie około 300 osobników żyje na wolności, wpływa wycinka i wypalanie lasów oraz kłusownictwo.

W Poznaniu jelenie Alfreda hodowane są od 2003 roku. Urodzony w tym roku jelonek to już czterdziesty przedstawiciel tego gatunku urodzony w Nowym Zoo.

Lilia Łada/biuro prasowe