Wartostrada z oświetleniem i monitoringiem

Na początku przyszłego roku półtorakilometrowy odcinek Wartostrady - od mostu Bolesława Chrobrego do mostu Królowej Jadwigi - zyska oświetlenie i monitoring wizyjny.

1,5 kilometra Wartostrady zyska oświetlenie i monitoring
1,5 kilometra Wartostrady zyska oświetlenie i monitoring

- Budowa oświetlenia i monitoringu nad Wartą jest dla Miasta zadaniem priorytetowym. Jego realizacja przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenach nadwarciańskich - zarówno mieszkańców jak i turystów - podkreśla  Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Właśnie ruszają prace budowlane wzdłuż odcinka ścieżki pieszo-rowerowej od mostu Bolesława Chrobrego do mostu Królowej Jadwigi, na wale przeciwpowodziowym Warty. 

Do połowy stycznia na tym odcinku zamontowanych zostanie łącznie 45 lamp i 9 kamer. Zbudowana zostanie sieć zasilająca oświetlenie oraz sieć światłowodowa, łącząca kamery z istniejącym systemem monitoringu.

W ramach inwestycji zaplanowano również rozbiórkę fragmentu istniejącej nawierzchni ścieżki wraz z jej odtworzeniem na ok. 170-metrowym odcinku - od parku w Starym Korycie Warty do ul. Ewangelickiej, a także przebudowę istniejącej nawierzchni na długości ok. 290 m w parku im. T. Mazowieckiego, do mostu Królowej Jadwigi.

Zaplanowano, że roboty budowlane zakończą się 16 stycznia, a odbiór końcowy ma nastąpić do 15 lutego 2019 roku.

op. RB