Weekend w Poznaniu

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Koncert Noworoczny, kolędy świata w wykonaniu największych gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz Targi Ślubne na MTP - to wszystko czeka poznaniaków już w najbliższy weekend.

Targi Ślubne na MTP to okazja dla wszystkich, którzy przygotowują ślubf/ fot.targi-slubne.pl
Targi Ślubne na MTP to okazja dla wszystkich, którzy przygotowują ślubf/ fot.targi-slubne.pl

Piątek, 11 stycznia

6. Bluesowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Blue Note

Już w piątek będzie można wspomóc zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Blue Note. Na klubowej scenie wystąpią m.in. Sebastian Riedel, RusT, Krzysztof Jarmużek oraz Roudhouse. Pomiędzy poszczególnymi koncertami odbędą się licytacje na rzecz WOŚP.

Godz. 19:00, Blue Note, ul. Kościuszki 79, opłatą za wstęp jest wrzucenie dowolnego datku do puszki WOŚP.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/281279519185966/

Sztuka: rodzaj żeński - wykład

Muzeum Narodowe w Poznaniu zaprasza na cykl wykładów poświęconych twórczości kobiecej w sztuce. Tym razem spotkanie i rozmowa będą dotyczyć rzeźby autorstwa Marii Pinińskiej-Bereś - "Studnia różu" (1977). Wykład zakończy się przypomnieniem wystawy "Sztuka kobiet", która została zaprezentowana w 1980 roku w Poznaniu.  Spotkanie poprowadzi prof. UAM dr hab. Agata Jakubowska.

Godz. 17:00, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 9, wstęp w cenie biletu do muzeum.

Więcej informacji: https://www.mnp.art.pl/edukacja/mlodziez-dorosli-seniorzy/sztuka-rodzaj-zenski/

Kolędy Świata: TGD + Goście

Jak co roku w Poznaniu odbędzie się noworoczny koncert "Kolędy Świata". Zaśpiewają  wybitni artyści, tacy jak Kasia Cerekwicka, Kuba Badach, Kasia Moś oraz Mietek Szcześniak, a także najmłodsze pokolenie wokalistów, czyli rozśpiewane dzieci z Małego TGD. Na scenie obok solistów, chórów i zespołu instrumentalnego pojawi się Fair Play Quartet. Będzie można usłyszeć piosenki znane z obu świątecznych płyt TGD oraz kilka specjalnie przygotowanych na tę trasę niespodzianek.

Godz. 19:00, Hala Arena, ul. Stanisława Wyspiańskiego 33,

Bilety: 39-129 zł.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/296584417851013/

Warsztaty tańca "Swing prosto z Hollywood, vol. 3"

Z okazji swoich dziesiątych urodzin grupa Swing Craze organizuje warsztaty taneczne, na których będzie można nauczyć się podstaw tańca balboa i bal-swing. Na bardziej zaawansowanych miłośników retro stylu czeka kurs boogie woogie oraz lindy hop, które poprowadzą Agnieszka i Grzegorz Cherubińscy, Mistrzowie Europy boogie woogie (2016), oraz  Wicemistrzowie Świata boogie woogie (2016).

Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21,

Bilety: 15-30 zł.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/756334214721464/

Sobota, 12 stycznia

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już w sobotę 12 stycznia w 7 miastach Polski, w tym w Poznaniu w Galerii Malta, po raz 10 odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich. W próbie ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin "przepłyną" dystans 500 metrów, wezmą udział mieszkańcy Poznania, Bydgoszczy, Gdańska, Lublina, Torunia, Szczecina i Warszawy. Punktem kulminacyjnym we wszystkich miastach będzie Sztafeta Gwiazd, w której rywalizować będą medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i przedstawiciele urzędów miast. W Poznaniu wiosłować będą m.in. Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta, Michał Jeliński, mistrz świata oraz mistrz olimpijski w wioślarstwie, Piotr Cieśla, medalista olimpijski w piłce ręcznej oraz Izabela Dylewska, kajakarka, medalistka igrzysk olimpijskich.

Więcej informacji: http://www.poznan.pl/mim/sport/news/wioslowania-dla-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-juz-w-sobote,127668.html

I Poznański Festiwal Improwizacji Scenicznej "Impro na Fyrtlu"

Organizatorzy wydarzenia zapraszają na Pierwszy Poznański Festiwal Improwizacji Scenicznej, podczas którego publiczność będzie reżyserem spotkania. Na scenie wystąpi 6 grup, które przyjechały z całej Polski: m.in. ImproBrać, The Szpalers oraz Kurnik Impro.

Godz. 20:00, Wiraż Pub, Plac Bernardyński 2/2,

Bilety: 20 zł.

Więcej informacji: http://todaypoznan.pl/impronafyrtlu/#artists

Poznański Koncert Noworoczny

Podczas Koncertu Noworocznego na scenie wystąpią gwiazdy polskiej muzyki, m.in. Olga Bończyk, Mikołaj Adamczak oraz Ewa Łobaczewska. Galę poprowadzi Tomasz Raczek razem z Alicją Węgorzewską, która wystąpi również w roli gwiazdy estrady. Cały koncert wzbogaci Orkiestra Symfoniczna Collegium F pod batutą Marcina Sompolińskiego.

Godz.17:00 i 20:00, Sala Ziemi, ul. Głogowska 14,

Bilety: 110-350 zł.

Warsztaty florystyczne "Las w słoiku"

Podczas warsztatów krok po kroku zostanie przedstawione jak stworzyć miniaturowy las w słoiku: jak dobrać odpowiednie rośliny, stworzyć i pielęgnować ekosystem. Uczestnicy zajęć poznają podstawy wykonywania kompozycji roślinnych i stworzy swoje własne lasy w słoikach.

Godz. 15:00, Studio3.18, ul. Mielżyńskiego 27/29,

Bilety: 150 zł.

Niedziela, 13 stycznia

Finał WOŚP

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste". Celem finału będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W programie 27. Finału WOŚP znalazły się m.in. koncerty, licytacje, stoiska służb mundurowych, punkt krwiodawstwa, animacje dla dzieci i całych rodzin oraz tradycyjne Światełko do nieba - tym razem w nowym wydaniu, bez fajerwerków, a z zimnymi ogniami.

Więcej informacji: http://ckzamek.pl/podstrony/4082-27-wosp/

10. Bieg "Policz Się Z Cukrzycą" w Poznaniu

Po raz dziesiąty w ramach  27. Finału WOŚP odbędzie się bieg charytatywny "Policz się z cukrzycą", który ma zwrócić uwagę na tę poważną chorobę. Trasa biegu liczy 2,6 km i można ją pokonać w dowolny sposób. Każdy z uczestników otrzyma numer startowy oraz medal na mecie.

Godz. 12:00, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, opłatą za udział jest wrzucenie dowolnego datku do puszki WOŚP.

Targi Ślubne na MTP

Po raz piętnasty Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na Targi Ślubne - Wielką Poznańską Galę Ślubną. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć pokazy mody, wystawę pojazdów ślubnych oraz produkty ponad setki wystawców z branży ślubnej. Dodatkowo odbywać się będą konkursy, w których wygrać można wycieczkę do Rzymu wraz z sesją fotograficzną oraz komplet obrączek. Galę Ślubną poprowadzi Olivier Janiak.

Godz. 10:00, Hale MTP, wejście Hol Główny, ul. Głogowska 14,

Bilety: 27 zł.

TREvoci - Christmas Concert w Poznaniu

Tenorzy z TREvoci zapraszają na wyjątkowy koncert łączący klimat Świąt Bożego Narodzenia z szaloną zabawą karnawału. "Ave Maria", "O Holy Night" czy "White Christmas" - to tylko kilka z propozycji na ten wieczór. Nie zabraknie również największych przebojów muzyki klasycznej i rozrywkowej, takich jak "Nessun Dorma", "Show must go on" czy "Mambo Italiano".

Godz. 17:00, Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1,

Bilety: 49-199 zł.

ZK