Weekend w Poznaniu

Balet "Jezioro Łabędzie", koncert Marka Dyjaka, a także architektoniczne warsztaty dla dzieci - w ten weekend w Poznaniu nie zabraknie atrakcji.

Rosyjski Klasyczny Balet "Jezioro Łabędzie" obejrzymy na MTP
Rosyjski Klasyczny Balet "Jezioro Łabędzie" obejrzymy na MTP

Piątek 15 marca

Wystawa Motyli Preparowanych

Odwiedzający Palmiarnię Poznańską będą mogli obejrzeć ponad 50 gablot z motylami tropikalnymi m.in z Azji czy Afryki, a także chrząszcze, pająki czy patyczaki. Okazy pochodzą z prywatnej kolekcji Krzysztofa Turzańskiego, który zbiera je od 40 lat.

Godz. 9:00-17:00, Palmiarnia Poznańska,  ul. Matejki 18, sala dydaktyczna

Czas trwania wystawy: 12.03-28.04

Cena: 7/10 zł

Wieczór grecki z Aresem Chadzinikolau

Ares Chadzinikolau to wszechstronny artysta: poeta, pianista, kompozytor, tłumacz, który uświetni "Wieczór grecki" organizowany z okazji narodowego święta Grecji pod patronatem ambasady Grecji. W programie muzyka autorska, a także poezja i tradycyjna muzyka grecka. W cenie spotkania organizatorzy uwzględnili również tradycyjny, grecki poczęstunek.

Godz. 20:00, PoemaCafe Kawiarnia Artystyczna, ul. Langiewicza 2

Cena: 55 zł

Sza! - koncert

Zespół Sza! to m.in. laureaci Grand Prix festiwalu Nowe Nurty 2015. Muzycy obiecują zaskoczyć swoich słuchaczy i szykują dla nich koncert w wiosennym, lekkim klimacie. Supportem będzie m.in. trio SoMuchLove.

Godz. 20:00, Hyćka Klub, ul. św. Marcin 69

Cena: 20 zł

Sobota 16 marca

Rosyjski Klasyczny Balet "Jezioro Łabędzie"

W sobotę najlepsi tancerze rosyjskich szkół baletowych przeniosą widzów w magiczny świat "Jeziora Łabędziego". To opowieść o miłości księcia Zygfryda do dziewczyny zaczarowanej w łabędzia przez złego czarnoksiężnika. Na poznańskiej scenie zobaczymy 40 tancerzy baletowych, którzy zatańczą przy muzyce Piotra Czajkowskiego.

Godz. 15:30, Sala Ziemi MTP Poznań, ul. Głogowska 14 (wejście od ul. Śniadeckich)

Bilety: 85-150 zł

Legendy Rocka Symfonicznie

Koncert "Legendy Rocka Symfonicznie" to wydarzenie, którego nie powinien ominąć żaden fan polskiej i światowej muzyki rockowej. Czołówka polskich wykonawców wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Łukasza Łodygowskiego zaprezentuje największe hity legendarnych zespołów rockowych. Wystąpią m.in.: Małgorzata Ostrowska, AudioFeels, Marek Piekarczyk, Doda. Muzyce na żywo towarzyszyć będzie multimedialne show.

Godz. 20:00, Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33

Bilety: 99-249 zł

Koncert Brodacze live act i Bloki

Koncert Brodaczy i Bloków to propozycja dla wszystkich fanów muzyki elektronicznej. Brodacze to zespół, który tworzy swój unikalny styl łącząc muzykę elektroniczną z pięknym brzmieniem żywych instrumentów. Natomiast Bloki są zespołem elektronicznym wykorzystującym w swoich aranżacjach współczesne, elektroniczne instrumenty analogowe, które w połączeniu z unikalnym głosem Pauliny Ślusarek tworzą wyjątkową całość.

Godz. 19:00, Schron, ul. Kościuszki 68

Bilety: 25 zł

Spacery na Stulecie. Biblioteka Uniwersytecka

Spacer po Bibliotece Uniwersyteckiej będzie pierwszym z cyklu Spacerów na Stulecie Uniwersytetu Poznańskiego. Spotkanie poprowadzi dr Jakub Skutecki, który opowie o zakamarkach tego historycznego miejsca.

Godz. 12:00, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38/40

Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie CK Zamek

Rodzinne oprowadzanie - spędźmy czas razem!

Rodzinne oprowadzanie to wydarzenie skierowane do rodziców z dziećmi. Przewodnik pokaże przygotowaną ekspozycję i opowie, jak przed wiekami najmłodsi spędzali czas i jakimi zabawkami się bawili. Spotkanie zakończy się wspólną grą planszową.

Godz. 11:00, Brama Poznania ICHOT, ul. Gdańska 2

Wstęp wolny, obowiązują zapisy w Biurze Obsługi Klienta pod numerem tel. 61 647 76 34 lub w Punkcie Informacji Bramy Poznania

High Heels Tango - koncert

Tanga najwybitniejszych kompozytorów i własne utwory zaprezentuje Vanessa Harbek - artystka z Argentyny, która koncertuje w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Europie.

Godz. 20:00, Blue Note, ul. Kościuszki 79

Bilety:  50 zł.

Niedziela 17 marca

Marek Dyjak "Gintrowski"

Marek Dyjak to muzyk, kompozytor, człowiek obdarzony wyjątkowym głosem z charakterystyczną chrypą. Artysta tym razem zaprezentuje swoje interpretacje utworów Przemysława Gintrowskiego w nowych aranżacjach Marka Tarnowskiego i Jerzego Małka.

Publiczność będzie mogła usłyszeć takie utwory jak: "A my nie chcemy uciekać stąd", "Modlitwa", czy "Zmiennicy".

Godz. 20:00, Blue Note, ul. Kościuszki 79

Bilety: 60/75 zł

Wspólna Niedziela na Zamku - warsztaty architektoniczne dla dzieci

CK Zamek zaprasza dzieci do wzięcia udziału w warsztatach architektonicznych, w ramach których będą uczyć się, jak patrzeć na architekturę, przespacerują się ulicą Święty Marcin i usłyszą o historii tego miejsca oraz wcielą się w rolę architektów, odwzorowując na makiecie dużą i małą architekturę niedawno wyremontowanej ulicy. Dla dzieci od 6 roku życia.

Więcej informacji: https://ckzamek.pl/wydarzenia/4275-wspolna-niedziela-na-zamku/

Godz. 11:00, CK Zamek, ul. św. Marcin 80/82

Wstęp wolny

Koncert piosenek filmowych

Wykładowcy i studenci klasy wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Poznaniu zaprezentują publiczności wybrane piosenki filmowe w ciekawych opracowaniach. Wybrzmią m.in. kompozycje Krzysztofa Komedy, Michela Legranda oraz utwory z filmów o Jamesie Bondzie.

Godz. 17:00, Aula Nova, pl. Stuligrosza 1

Wstęp wolny

Targ Vinylowy vol 11

Targ Vinylowy to idealna okazja dla wszystkich wielbicieli klasycznych płyt winylowych na upolowanie nowego egzemplarza do swojej kolekcji. Będzie można kupić zarówno stare, jak i nowe winyle, ale także płyty CD.

Godz. 13:00-17:00, FoodHall, Dworcowa 1

Wstęp wolny

JD