Wielkopolski lekarz z sercem

Ruszyła II edycja konkursu "Wielkopolski Lekarz z Sercem" im. Kazimierza Hołogi. Konkurs jest wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Konkurs organizowany jest przez Wielkopolską Izbę Lekarską oraz samorząd województwa/ fot.wil.org.pl
Konkurs organizowany jest przez Wielkopolską Izbę Lekarską oraz samorząd województwa/ fot.wil.org.pl

Inicjatywa na uhonorować te osoby, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową, charytatywną i społeczną niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Konkurs ma wyróżnić osoby, które stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne i prezentują postawę godną naśladowania.

Nabór kandydatów potrwa do 28 lutego. Kandydata może zgłosić każdy, w tym również organizacje społeczne i zawodowe, przedstawiciele podmiotów leczniczych i organy jednostek samorządu terytorialnego.

Karta zgłoszenia kandydata i dokładny regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej (https://wil.org.pl/rusza-ii-edycja-konkursu-wielkopolski-lekarz-z-sercem/) oraz urzędu marszałkowskiego (https://www.umww.pl/departamenty_departament-zdrowia_zdrowie-dokumenty-do-pobrania). Zgłoszenie powinno zawierać dane osobowe kandydata, opis jego działalności zawodowej i społecznej oraz uzasadnienie wskazujące jego szczególne dokonania i zasługi dla dobra innych osób. 

Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, pochodzący z Wielkopolski niezwykły lekarz z powołania, społecznik i filantrop, który w 2. Połowie XX wieku wcielał w życie ideały lekarza bez reszty oddanego pacjentom.

Laureatem I edycji Konkursu został prof. dr hab. med. dr h.c. Jacek Łuczak, ordynator Hospicjum Palium w Poznaniu.

Oprac. Alicja Wesołowska/biuro prasowe

Załączniki