Wizyta prof. dr Ingrid Detter de Frankopan w Poznaniu

Księżna Doimi de Lupis Frankopan Subic Zrimski, prof. dr Ingrid Hildegard Detter przebywać będzie z trzydniową wizytą w Poznaniu. W pierwszym dniu pobytu, we wtorek, 26 lutego br., prof. dr Ingrid Detter gościć będzie zastępca prezydenta Poznania Tomasz J. Kayser.

prof. dr Ingrid Detter de Frankopan
prof. dr Ingrid Detter de Frankopan

Profesor Ingrid Detter jest cenionym specjalistą w zakresie prawa międzynarodowego publicznego. Jest autorką kilkuset artykułów i kilku książek, głównie z zakresu prawa wojny. Księżna de Frankopan jest aktywna także na polu promocji nauki. Jest założycielem interdyscyplinarnego Instytutu Prawa i Ochrony Środowiska (The Environmental Institut), badającego współczesne problemy środowiska naturalnego, a także Akademii Verrey (Académie de Verrey), prywatnego centrum zajmującego się studiami strategicznymi, prawem międzynarodowym publicznym oraz stosunkami międzynarodowymi. Profesor Ingrid Detter jest także uznanym adwokatem, ekspertem i doradcą rządów oraz instytucji międzynarodowych, w tym Międzynarodowego Trybunału ds. Zbrodni w byłej Jugosławii.

W latach 1983-2005 była doradcą Jana Pawła II ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, współpracowała także z ministrem spraw zagranicznych RP, profesorem Krzysztofem Skubiszewskim w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony w Europie.

Podczas pobytu w Poznaniu Księżna de Frankopan m.in. zwiedzi Muzeum Powstania Wielkopolskiego, wygłosi wykłady na Wydziale Prawa i Administracji oraz Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, spotka się z uczniami i pracownikami Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Chóralnej, a w II Liceum Ogólnokształcącym weźmie udział w cyklicznie organizowanym przez szkołę spotkaniu "Śniadanie w Dwójce".