Wkrótce Dni Przedsiębiorczości Poznań

7. edycja Dni Przedsiębiorczości Poznań rozpocznie się 26 kwietnia i potrwa do 28 kwietnia. Wydarzenia odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz w przestrzeni pracy wspólnej  Plus Jeden Poznań przy ul. Za Bramką 1. Obowiązują zapisy. Wstęp jest bezpłatny.

Dni Przedsiębiorczości Poznań
Dni Przedsiębiorczości Poznań

- Dni Przedsiębiorczości Poznań to cykliczne wydarzenie, łączące w tym samym czasie i miejscu różne imprezy o ugruntowanej pozycji i prestiżu - mówi Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP. To coroczne święto biznesu, zarówno tego mikro, jak i dużego już na stałe wpisało się w  kalendarz ważnych wydarzeń miasta, a także stało się synonimem imprezy, która gromadzi to, co dla przyszłego i obecnego przedsiębiorcy jest ważne - dodaje Joanna Jajus.

Wydarzenie kierowane jest w szczególności do osób zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, przedsiębiorców z różnym stażem działalności i z odmiennych branż, inwestorów poszukujących nowych obszarów współpracy oraz wszystkich, którzy interesują się przedsiębiorczością.

- To trzy dni, kiedy słowo "biznes" jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Podczas imprezy każdy uczestnik może znaleźć inspirację i pomysł na własną firmę, dowiedzieć się wszystkiego o formalnej stronie działalności gospodarczej, a także znaleźć źródła finansowania i partnerów dla swojego biznesu - mówi dyrektor Joanna Jajus. Uczestnicy mają okazję poszerzyć swoją wiedzę o nowe rozwiązania technologiczne, podczas wielu spotkań, warsztatów i szkoleń nawiązać ciekawe kontakty biznesowe - dodaje.

7. edycja DPP połączy 3 wydarzenia: Poznański Lider Przedsiębiorczości, Poznań Biznes Partner oraz Startup Poznań.

Gala finałowa konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości odbędzie się 26 kwietnia w Pawilonie 10 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas zamkniętej uroczystości laureaci XIV edycji otrzymają nagrody i wyróżnienia.

- Konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości adresowany jest do średnich, małych lub mikro przedsiębiorców oraz startupów działających na terenie Poznania lub Powiatu Poznańskiego, odnoszących sukcesy na rynku, posiadających ciekawą ofertę, wykorzystujących innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, rzetelnie wywiązujących się ze swoich zobowiązań, a prowadzona przez nich działalność jest przyjazna ludziom i środowisku - mówi dyrektor Joanna Jajus. Laureaci otrzymają oficjalne tytuły "Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości", którymi będą mogli się posługiwać przez 3 lata od momentu ich uzyskania - kontynuuje. Oprócz tytułu i wyróżnienia można również uzyskać prestiżowe nagrody ufundowane przez licznych  sponsorów - dodaje.

Motywem przewodnim tegorocznej imprezy Poznań Biznes Partner jest  hasło "Przepis na sukces+". Udoskonalona formuła dostarczy dużej dawki wiedzy i kompetencji. Jest to wydarzenie kierowane do osób, które prowadzą firmę lub myślą o rozpoczęciu działalności i szukają praktycznej wiedzy na temat możliwości rozwoju własnego biznesu, komunikacji z klientami, zarządzania finansami, e-biznesu, marketingu i storytellingu. Przygotowano wiele spotkań, m.in. wykłady, warsztaty, szkolenia i spotkania networkingowe. Pojawią się również tematy dotyczące możliwości rozwoju kompetencji własnych i zespołu, przywództwa, a także technik negocjacyjnych i wywierania wpływu społecznego w biznesie. Dopełnieniem całości będą zagadnienia z zakresu technik kreatywnych w biznesie w oparciu o metodę design-thinking. Każdy uczestnik znajdzie inspirację i pomysł na własną firmę lub jej rozwój.  Będzie miał możliwość pozyskania partnerów dla swojego biznesu.

- Uczestnicy Poznań Biznes Partner będą mogli uzyskać wsparcie informacyjno-doradcze wielu ekspertów i firm oraz najważniejszych organizacji otoczenia biznesu oferujących swoje usługi wsparcia, którzy zostaną zaproszeni do Strefy Doradczej - mówi dyrektor Joanna Jajus. Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia w Iglicy, czyli Pawilonie 11 Międzynarodowych Targów Poznańskich - dodaje.

28 kwietnia w przestrzeni pracy wspólnej Plus Jeden Poznań, przy ul. Za Bramką 1, odbędzie się Startup Poznań. Konferencja skierowana jest do osób, które tworzą lub chcą tworzyć firmy w oparciu o wiedzę i nowe rozwiązania biznesowe. To wydarzenie dla firm technologicznych oraz wszystkich, którzy szanse swojego rozwoju upatrują w wykorzystaniu nowoczesnych i  innowacyjnych metod zarządzania, marketingu i projektowania usług. Będzie to też okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz wymienienia się doświadczeniami.

W ramach wydarzenia zaplanowano prelekcje oraz praktyczne warsztaty, które przeprowadzą przedstawiciele uznanych firm. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zaprezentować się przed inwestorem, prawnie ochronić swój biznes przed konkurencją,  zaplanować prowadzenie działalności, efektywnie sprzedawać, budować zespół i nim zarządzać oraz jak tworzyć strony internetowe. Przedstawiciele poznańskich startupów podzielą się, podczas debaty, własnymi doświadczeniami w realizowaniu pomysłów biznesowych. Reprezentanci poznańskich biur coworkingowych przedstawią zalety pracy w tych przestrzeniach. Goście z Londynu i Berlina powiedzą, w jaki sposób można rozpocząć swoją działalność biznesową w tych miastach. Funkcjonować będzie Strefa Doradcza, gdzie odwiedzający uzyskają bezpłatne wsparcie z zakresu prawa i planowania biznesu.

Dni Przedsiębiorczości są wspólną inicjatywą Miasta Poznania, powiatu poznańskiego,  środowisk gospodarczych i naukowych reprezentowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, instytucje otoczenia biznesu oraz poznańskie uczelnie.

Więcej informacji i rejestracja uczestnictwa na stronie: http://www.poznan.pl/dniprzedsiebiorczosci/

Aleksandra Tomczak/biuro prasowe