Wybrano taksówkarza roku w Poznaniu

Hubert Smul został wybrany Taksówkarzem Roku 2018. Podczas finałowej gali plebiscytu podsumowano jego pierwszą edycję i wręczono nagrody zwycięzcom.

Wybrano taksówkarza roku w Poznaniu
Wybrano taksówkarza roku w Poznaniu

- Każdego dnia na ulicę Poznania wyjeżdża niemal dwa tysiące taksówkarzy. Dostrzegamy ich zaangażowanie, profesjonalizm, wiedzę o mieście, pomoc, jaką służą swoim klientom. Postanowiliśmy ich docenić. Tak zrodził się pomysł zorganizowania plebiscytu - tłumaczy Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Głównym celem Plebiscytu było właśnie docenienie pracy taksówkarzy i wybranie wśród nich tego, którego jakość świadczonych usług może stanowić wzór do naśladowania.

W tym roku poznaniacy po raz pierwszy mieli okazję zagłosować na swojego ulubionego kierowcę taksówki. Szukano tych najlepszych, najsolidniejszych i najbardziej godnych zaufania w mieście. Głosowanie na Poznańskiego Taksówkarza Roku trwało przez cały czerwiec. Poznaniacy brali pod uwagę czas oczekiwania, jakość obsługi, ceny, komfort podróżowania i dobór trasy przejazdu.

Kapituła Plebiscytu brała pod uwagę zarówno liczbę uzyskanych głosów, jak również przestrzeganie prawa przez przewoźnika czy brak skarg ze strony klientów.

Laureatem Plebiscytu o tytuł Poznańskiego Taksówkarza Roku w 2018 został Hubert Smul. Tytuły Wyróżnionych powędrowały do Pana Jarosława Kobielskiego oraz Michała Szarolety. Ponadto Kapituła postanowiła wyróżnić listem gratulacyjnym Joannę Lechert-Śpikowską, która jako jedyna kobieta znalazła się w gronie finalistów Plebiscytu.

Na laureata oraz wyróżnionych czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów Plebiscytu. Organizatorzy Plebiscytu nie zapomnieli również o głosujących. Kapituła wylosowała trzy osoby, do których trafiły upominki w postaci biletów na termy i do teatrów.

Podczas Gali goście mieli możliwość skorzystania z atrakcji oferowanych przez Auto Szkołę Skoda, najnowocześniejszy w Polsce ośrodek doskonalenia techniki jazdy, a najmłodsi mogli skorzystać ze specjalnych animacji przygotowanych m.in. przez Komendę Miejską Policji oraz Inspekcję Transportu Drogowego.