Zmiany organizacji ruchu na rondzie Kaponiera i ul. Roosevelta

W weekend rozpoczeły się naprawy nawierzchni drogowej na rondzie Kaponiera oraz ulicach Św. Marcin i Roosevelta. Prace podzielono na etapy, podczas których zmienione zostaną trasy autobusów i tramwajów. Poprawią jakość przejazdów przez torowiska i zostaną wykonane w ramach gwarancji.

Od poniedziałku, 9 czerwca, prace toczyć się będa na tzw. węźle Bałtyk, czyli przy skrzyżowaniu ulic: Roosevelta i Bukowskiej
Od poniedziałku, 9 czerwca, prace toczyć się będa na tzw. węźle Bałtyk, czyli przy skrzyżowaniu ulic: Roosevelta i Bukowskiej

Pierwszy etap potrwał dwa dni, 7-8 września. Druga część prac zacznie się w poniedziałek, 9 września, i potrwa 10 dni.

Etap II - od poniedziałku 9 września do środy 18 września

W poniedziałek (9 września) rozpocznie się drugi etap prac - naprawa nawierzchni drogowej  torowiska na ul. Roosevelta od mostu Dworcowego do ronda Kaponiera wraz ze skrzyżowaniem ulic Roosevelta i Bukowskiej (węzeł Bałtyk).

Usuwanie usterek będzie się odbywało w ramach gwarancji. Z uwagi na duży zakres prac, zmiany będą dotyczyły zarówno pasażerów komunikacji Miejskiej, jak i kierowców. Prace torowe zaplanowane są do 18 września, natomiast utrudnienia dla kierowców przewidziane są do piątku, 13 września.

Z ruchu zostanie wyłączony przejazd przez torowisko w ciągu ul. Roosevelta a od ronda Kaponiera do mostu Dworcowego odbywać się będzie poprzez ul. Bukowską i wyznaczoną "zawrotkę" za przystankiem tramwajowym na
wysokości hotelu Sheraton. Kierowcy korzystający z miejsca do zawracania będą mieli pierwszeństwo przejazdu przed pojazdami jadący ul. Grunwaldzką i Bukowską (od ulic Matejki/Szylinga). Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zostanie wyłączona.

Dodatkowo zamknięte dla ruchu zostaną także pasy do skrętu w lewo z ul. Roosevelta w ul. Bukowską oraz z ul. Bukowskiej w ul. Roosevelta. Objazdy będą prowadzone przez rondo Kaponiera oraz poprzez wyznaczoną "zawrotkę" przez torowisko zlokalizowane na odcinku między ul. Bukowską a mostem Dworcowym.

Roboty spowodują zmiany tras ośmiu dziennych linii tramwajowych - 5, 6, 8, 10, 11, 13, 15 i 18. Nie będą one mogły przejeżdżać przez węzeł Bałtyk u zbiegu ulic Roosevelta i Bukowskiej. W celu zapewnienia komunikacji wzdłuż ulic Bukowskiej i Grunwaldzkiej zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa "za tramwaj" T6 na trasie: Bałtyk (przystanek tymczasowy na jezdni) - rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego. Powrót przez ulice: Szylinga, Bukowską, Zeylanda i Zwierzyniecką do ronda Kaponiera.

"Piątka" pojedzie wyjątkowo z Ogrodów ulicami Dąbrowskiego, Kraszewskiego i Zwierzyniecką do ul. Św. Marcin i dalej stałą trasa do pętli Stomil. "Szóstka" z ul. Matyi zostanie skierowana przez Głogowską, Hetmańską i Reymonta do ronda Jeziorańskiego (dalej po stałej trasie). Tramwaje nr 8, 10 i 11 od ronda Kaponiera będą kursowały przez ulicę Towarową i dalej po stałych trasach.

"Trzynastka" z ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego pojedzie ulicami Przybyszewskiego, Dąbrowskiego, Kraszewskiego i Zwierzyniecką do ul. Św. Marcin (i dalej po stałej trasie). Tramwaj "15" na moście Teatralnym skręci na ulicę Dąbrowskiego, a następnie przez ul. Przybyszewskiego dojedzie do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego i dalej stałą trasą do pętli Budziszyńska. "Osiemnastka" z ul. Matyi zostanie przez ul. Głogowską skierowana na pętlę Górczyn.

Szczegłowy opis zmian i tymczasowe trasy tramwajów dostępne są na stronie ZTM Poznań.

ZTM, MIR, op. RB

Załączniki