Produkcja, logistyka, energia

Amazon

Amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe, zajmujące się handlem elektronicznym B2C, prowadzące największy na świecie sklep internetowy. Firma Amazon wybrała Poznań na lokalizację jednego ze swoich centrów logistycznych.


Bridgestone

Największy producent wyrobów gumowych i opon na świecie. Bridgestone Poznań Sp. z o.o. jest jedną z ośmiu europejskich fabryk Bridgestone. W zakładzie produkowane są opony radialne wysokich osiągów do samochodów osobowych.


Exide Technologies

EXIDE TECHNOLOGIES S.A. jest największym producentem akumulatorów starterowych w Europie Środkowo - Wschodniej.

W Poznaniu produkowane są akumulatory w technologii AGM (skrót od ang. Absorbed Glass Mat), stanowiące najnowszy trend w motoryzacji, przeznaczone do pojazdów hybrydowych z systemem Start&Stop oraz systemem hamowania regeneracyjnego. Jest to odpowiedź branży motoryzacyjnej na nowe wymagania w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla oraz ograniczenia zużycia paliwa przez samochody nowej generacji.


GlaxoSmithKline

GlaxoSmithKline to największa firma i inwestor w branży farmaceutycznej w Polsce. Fabryka leków GSK w Poznaniu dostarcza leki w różnej postaci dla pacjentów w ponad 100 krajach całego świata. Ciągłe usprawnienie procesów i unowocześnianie naszego zakładu, głównie w zakresie parku maszynowego oraz infrastruktury wspierającej, jak również modernizacja laboratorium kontroli jakości, sprawiło, że poznańska fabryka leków jest jedną z najnowocześniejszych w grupie GSK w Europie i na świecie.


Imperial Tobacco

Czwarta co do wielkości międzynarodową firmą tytoniową, która produkuje i sprzedaje szeroki wachlarz papierosów, tytoniu do palenia, cygar, bibułek papierosowych i tubek. Produkty Imperial Tobacco Group są dostępne w ponad 160 krajach na całym świecie. 


Kimball Electronics

Jest jedną z firm amerykańskiej Grupy Kimball Electronics, należącej do korporacji Kimball International. Kimball Electronics Poland zajmuje się produkcją wysokiej jakości wyrobów elektronicznych na zlecenie klientów z branży motoryzacyjnej i przemysłowej oraz wyroby i urządzenia medyczne.


Mondelēz International

Mondelēz International, Inc. (dawniej Kraft Foods, Inc.) - światowy koncern produkujący produkty żywnościowe i napoje. Firma zajmuje pozycję lidera zarówno na rynku kawy i ciastek, oraz wiodącą pozycję wśród producentów wyrobów czekoladowych w Polsce, a Milka jest jedną z najpopularniejszych marek wśród czekolad.


Nivea

Jedna z wiodących firm w kategorii pielęgnacji wchodząca w skład międzynarodowego koncernu Beiersdorf AG. Beiersdorf posiada zakład produkcyjny ulokowany w Poznaniu, gdzie obecnie wytwarza produkty dermokosmetycznej marki Eucerin oraz artykuły pielęgnacyjne linii Nivea Visage, Nivea Body, Nivea Baby, Nivea for Men.


SAB Miller - Kompania Piwowarska

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa - SAB Miller plc. Kompania Piwowarska posiada w Poznaniu jeden z najnowocześniejszych browarów w Europie.


Solaris Bus & Coach

Polski producent pojazdów komunikacji miejskiej będący od wielu liderem rynku autobusowego w Polsce. Z kolei w Niemczech należy do grona największych dostawców autobusów miejskich. Solaris produkuje autobusy miejskie, międzymiastowe oraz turystyczne, a także trolejbusy oraz tramwaje.


Suez Environment

To światowy lider w dziedzinie gospodarki wodnej i odpadowej, obecny na pięciu kontynentach. Częścią międzynarodowej grupy Suez Environment jest SITA Polska będąca wiodącym operatorem na rynku gospodarki odpadami (komunalnymi, przemysłowymi i niebezpiecznymi) i utrzymania czystości, również obecna w Poznaniu. Spółka SITA Zielona Energia zrealizuje w Poznaniu nowoczesną instalację termicznego przekształcania odpadów komunalnych.


Unilever

Firma Unilever jest jednym z największych na świecie producentów żywności, kosmetyków i środków czystości pod znanymi markami, takimi jak: Algida, Axe, Cif, Delma, Domestos, Dove, Knorr, Lipton, Rama, Rexona, Signal czy Timotei. W Poznaniu Unilever posiada fabrykę produktów kulinarnych.


Veolia

Grupa Veolia jest w Polsce jednym z czołowych dostawców usług w zakresie zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej. Do Grupy Veolia należy Veolia Energia Poznań, producent ciepła i energii elektrycznej, zarządzająca systemem ciepłowniczym miasta, docierając do ponad 60 proc. mieszkańców stolicy Wielkopolski, a także do kilkunastu innych miejscowości regionu.


Volkswagen

Spółka koncernu Volkswagen AG mająca siedzibę w Poznaniu. Jest częścią branży biznesowej zajmującej się produkcją samochodów dostawczych i ciężarowych Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe). W poznańskiej fabryce produkowane są również oparte na wersjach użytkowych samochody osobowe. Jest również producentem odlewów.


Wrigley

Jest liderem na rynku słodyczy impulsowych, obecnym w Polsce od ponad 20 lat, z siedzibą w Poznaniu. Tam również znajduje się jeden z najefektywniejszych zakładów produkcyjnych Wrigley na świecie. W Polsce produkowane są głównie gumy do żucia i słodycze, a na rynku dostępne są produkty pod markami Orbit, Winterfresh, Airwaves czy Skittles.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej