Kolejna miejska działka znalazła nabywcę
 

Kolejna miejska działka znalazła nabywcę

Działka inwestycyjna przy ul. Sowińskiego, na poznańskim Grunwaldzie, ma ponad 2,5 ha powierzchni. Zgodnie z ustaloną w miejscowym planie ("Gospoda Targowa") funkcją terenu inwestor może przeznaczyć go na budownictwo mieszkalne wielorodzinne.

czytaj więcej
Sukces polskich studentów na arenie międzynarodowej
 

Sukces polskich studentów na arenie międzynarodowej

Studenci Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (Tomasz Malesza, Marek Banaszak, Michał Kulikowski, Piotr Kowalczyk i Adam Kuczyński) odnieśli kolejny sukces. Na światowych finałach konkursu Imagine Cup, organizowanego przez Microsoft, zespół The Flexify zajął trzecie miejsce w kategorii Kicect Fun Lab Challenge.

czytaj więcej
 

Inicjatywa klastrowa na rzecz rozwoju branży farmaceutycznej - szanse, obszary współpracy, możliwości kooperacji

6 lipca 2012 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbyło się spotkanie przedstawicieli władz uczelni, firm sektora farmaceutycznego, parków technologicznych oraz jednostek samorządowych. Tematyka konferencji obejmowała problematykę zarządzania inicjatywą klastrową oraz zdefiniowanie ewentualnej formy i sposobów działania klastra farmacji.

czytaj więcej
 

Między nauką a biznesem

4 lipca 2012 r. odbyło się na Politechnice Poznańskiej trzecie spotkanie z cyklu uczelnie - biznes - Miasto Poznań. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Politechniki Poznańskiej, Urzędu Miasta oraz firm z sektora usług nowoczesnych, które posiadają centra w Poznaniu. Spotkanie odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

czytaj więcej
Dynamiczny wzrost i ekspansja Sii w Poznaniu
 

Dynamiczny wzrost i ekspansja Sii w Poznaniu

Sii, jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w zakresie outsourcingu IT i inżynierii produkcji w Polsce, w wyniku intensywnego rozwoju w Poznaniu zmieniła i rozbudowała właśnie swoją wielkopolską siedzibę. Nowe biuro mieści się w Centrum Biznesu Poznań przy ul. Głogowskiej 31/33. Sii w Poznaniu działa od października 2010 roku - od tego czasu oddział odnotował wzrost na poziomie ponad 270%.

czytaj więcej
 

Konferencja międzynarodowa Business Opportunities in Poland

Przedstawiciele Miasta Poznania uczestniczyli w konferencji Bussines Opportunities in Poland, która odbyła się w dniu 14.06.2012 w Tel-Avivie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Izraelu oraz kancelarie prawne LWB (z siedzibą w Warszawie) oraz  kancelarii prawnej KE (partner w Izraelu). Celem konferencji było zaprezentowanie inwestorom izraelskim projektów inwestycyjnych planowanych przez polskie samorządy.

czytaj więcej
 

Nabycie udziałów Wielkopolskiego Rynku Hurtowego MRS sp. z o.o.

Głównym składnikiem majątku Spółki jest niezabudowana nieruchomość gruntowa o powierzchni 139.530 m2, położona
w Poznaniu-Franowie (stanowiąca działki nr 2/20 i 3/9 o łącznej powierzchni 13,9530 ha, obręb 08 Kobylepole,
KW nr PO2P/00171140/3). W bezpośrednim otoczeniu nieruchomości znajdują się obiekty handlowo-usługowe - C.H. M1, IKEA, WGRO S.A., OBI, Carrefour oraz obiekty przemysłowe Kompanii Piwowarskiej S.A.

czytaj więcej
 

Seminarium PPP w Londynie

W dniach 31.05.2012 - 01.06.2012 odbyła się w Londynie trzecia edycja Seminarium PPP, które organizowane jest przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP
w Londynie oraz kancelarię prawną Eversheds Wierzbowski.

czytaj więcej
2 edycja Forum Rynku Nieruchomości
 

2 edycja Forum Rynku Nieruchomości

W Sopocie w dniach 28 - 29.05.2012 w sali konferencyjnej hotelu Sheraton odbyła się druga edycja Forum Rynku Nieruchomości. Wydarzenie ma szanse stać się jednym z najważniejszych imprez dla przedstawicieli i uczestników wszystkich sektorów rynku nieruchomości w Polsce: deweloperów, instytucji finansowych, pośredników, doradców i analityków. Miasto Poznań wystąpiło w roli partnera merytorycznego tego spotkania.

czytaj więcej
Sektor usług nowoczesnych szansą dla absolwentów?
 

Sektor usług nowoczesnych szansą dla absolwentów?

24 maja w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie przedstawicieli poznańskich uczelni i szefów centrów usług nowoczesnych (SSC/BPO/ITO/KPO/R&D). W Poznaniu działa ponad 30 takich centrów, które obsługują różne procesy - od finansowych, poprzez wsparcie IT, aż po działalność badawczo-rozwojową.

czytaj więcej