"Promocja projektów PPP" w Londynie

Przedstawiciele Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Inwestycji reprezentowali Miasto Poznań na Seminarium poświęconym projektom PPP w ramach wizyty polskich samorządów w Londynie. Seminarium zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Londynie odbyło się w dniach 12-13.09.2011.

czytaj więcej
GlaxoSmithKline zainwestowała 75 mln zł w produkcję leków w Poznaniu
 

GlaxoSmithKline zainwestowała 75 mln zł w produkcję leków w Poznaniu

Poznań, 12. września 2011 - W poznańskiej fabryce leków GlaxoSmithKline uruchomiono nową inwestycję o wartości 75 mln zł. Produkowane w niej leki trafią do kilkudziesięciu krajów. 
W uroczystości otwarcia nowej inwestycji wzięli udział m.in. przedstawiciele rządu, grupa kilkunastu parlamentarzyści,  dyplomaci, naukowcy oraz samorządy zawodowe i przedsiębiorcy. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania.

czytaj więcej
 

Kto wybuduje spalarnię w Poznaniu?

W środę, 14 września 2011 r., podczas briefingu prasowego przedstawiona została lista 5 firm i konsorcjów, które zakwalifikowane zostały do udziału w dialogu konkurencyjnym dotyczącym systemu gospodarki odpadami dla Miasta Poznania. Jeden z tych podmiotów w przyszłości wybuduje w Poznaniu spalarnię.

czytaj więcej
W Poznaniu powstała fabryka Audio Sat.
 

W Poznaniu powstała fabryka Audio Sat.

Otwarta w Poznaniu fabryka jest spółką córką firmy Siemens Medical Instruments i już niedługo rozpocznię produkcję aparatów słuchowych na liczne europejskie rynki zbytu. Jest to pierwsze w Polsce a drugie w Europie Europejskie centrum produkcyjne.

czytaj więcej
Nowe oblicze Victoria Bussines Center
 

Nowe oblicze Victoria Bussines Center

1409 m² szkła i 65 ton stali na powierzchni 10 110m² nowoczesnego biurowca w ścisłym centrum Poznania. Przeszklone atrium, ogrody wewnętrzne i nowa aranżacja: wiemy już jak będzie wyglądał po całkowitej przebudowie dawny budynek Victoria Center - obecnie Victoria Business Center z 4800m² powierzchni użytkowej do wynajęcia. Irlandzki inwestor, firma MONTI, który od czerwca prowadzi generalny remont budynku przy ul. Strzeleckiej 49 w Poznaniu, zaprezentował wizualizacje i nową wizję.

czytaj więcej
 

DO KOŃCA WRZEŚNIA MOŻNA SKŁADAĆ OFERTY NA SPORZĄDZENIE PROJEKTU ZAGOSPODAROWANIA WOLNYCH TORÓW

Polskie Koleje Państwowe S.A. Odział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu wspólnie z Miastem Poznań zdecydowali ostatecznie o przedłużeniu do dnia 30 września 2011 r. godz. 14:00 terminu składania ofert wstępnych w postępowaniu na wyłonienie autora projektu urbanistycznego zagospodarowania terenu tzw. "Wolnych Torów" w Poznaniu, które zostało ogłoszone w dniu 28 czerwca 2011 r.

Decyzję taką podjęto z uwagi na chęć umożliwienia udziału w postępowaniu jak największej liczbie oferentów. Dotychczas dokumentacje przetargową pobrało kilkoro oferentów, takie zainteresowanie postępowaniem nie spełnia jednak oczekiwań PKP S.A.

czytaj więcej
GlaxoSmithKline Liderem Wsparcia IT w Polsce
 

GlaxoSmithKline Liderem Wsparcia IT w Polsce

Globalne Centrum IT, stworzone przez firmę GSK Services Sp. z o.o., zwyciężyło w konkursie "Lider Wsparcia IT 2010", organizowanym przez firmę HDI Poland. Międzynarodowy ośrodek świadczący usługi zarządzania infrastrukturą i procesami IT pokonał m.in. Grupę Allegro i NORDEA Bank Polska zdobywając pierwsze miejsce w kategorii "Centrum Wsparcia Roku 2010". Ośrodek GSK działa w Poznaniu od ponad 5 lat i obsługuje około 100 000 pracowników firmy na całym świecie.

czytaj więcej
W Poznaniu powstanie Klaster Grunwaldzka
 

W Poznaniu powstanie Klaster Grunwaldzka

Fundusz Garvest Real Estate wybuduje w Poznaniu nowoczesny zespół budynków biurowych - Klaster Grunwaldzka. Całkowita powierzchnia planowanej inwestycji wyniesie 50 tys. m2. Do końca października 2012 r. powstanie pierwszy z pięciu biurowców - nowa siedziba Grupy Allegro o nazwie PIXEL.

czytaj więcej
 

Pozyskanie partnera prywatnego

Miasto Poznań zamierza pozyskać partnera prywatnego dla realizacji projektu pn. "System gospodarki odpadami dla Miasta Poznań", który będzie obejmować m.in. zaprojektowanie, budowę, współfinansowanie i eksploatację instalacji do termicznego przekształcania odpadów komunalnych oraz instalacji do demontażu odpadów wielkogabarytowych.

czytaj więcej
 

NTPP organizatorem spotkań Capital_Link

31 marca br. Nickel Technology Park Poznań, pierwszy niepubliczny park technologiczny w Polsce, rozpoczyna cykl spotkań Capital_Link. Inicjatywa NTPP, wzorowana na rozwiązaniach funkcjonujących od dawna w Europie Zachodniej, adresowana jest do potencjalnych inwestorów oraz spółek poszukujących kapitału na dalszy rozwój swojej działalności.

czytaj więcej