Wikia - miejsce na Twoją pasję
 

Wikia - miejsce na Twoją pasję

Wikia to międzynarodowa platforma internetowa, umożliwiająca każdemu tworzenie bezpłatnych wiki, czyli serwisów tematycznych współtworzonych przez wielu użytkowników jednocześnie. Społeczności pasjonatów zrzeszone wokół wiki nieustannie rozwijają je i wzbogacają o nowe treści.

czytaj więcej
 

Ogólnopolski Program pod patronatem Ministerstwa Gospodarki - Polscy Czempioni.

Celem programu Polscy Czempioni jest pomoc firmom, które inwestują lub planują inwestycje zagraniczne.  Projekt ten zakłada udzielanie wsparcia przede wszystkim w obszarze promocji, zasobów ludzkich, a także badań i rozwoju poprzez ułatwienie firmom kontaktów z lokalnym środowiskiem badawczym. Program ten umożliwia też konstruktywne i cenne porównanie pomysłów planujących ekspansję przedsiębiorców z najlepszymi praktykami i doświadczeniem tych, którzy z powodzeniem znaleźli się na rynkach zagranicznych.

czytaj więcej
NTPP udziałowcem spółki farmaceutycznej PozLab
 

NTPP udziałowcem spółki farmaceutycznej PozLab

W drugiej połowie lutego br. Nickel Technology Park Poznań podpisał umowę inwestycyjną z firmą farmaceutyczną PozLab. Na podstawie jej zapisów NTPP obejmie w poznańskiej spółce 10,34% udziałów, a w ciągu kolejnych dwóch lat zwiększy swoje zaangażowanie kapitałowe do 39,2%.

czytaj więcej
 

HolidayCheck otworzył oddział w Poznaniu

Szwajcarska firma HolidayCheck otworzyła swój oddział w Poznaniu. W 2012 roku firma planuje zatrudnić kilkanaście osób - wysokiej klasy programistów, architektów systemów informatycznych, specjalistów ds. interfejsu użytkownika oraz testerów ze znajomością języka angielskiego.

czytaj więcej
 

Sprzedaż Wielkopolskiego Rynku Hurtowego MRS Sp. z o.o.

Prezydent Miasta Poznania wraz z Wielkopolską Gildia Rolno-Ogrodnicza S.A. ogłasza przetarg na sprzedaż  59.300 udziałów Wielkopolskiego Rynku Hurtowego MRS sp. z o.o.. Głównym składnikiem majątku Spółki jest niezabudowana nieruchomość gruntowa o powierzchni:

139.530 m2, położona w Poznaniu-Franowie (stanowiąca działki nr 2/20 i 3/9 o łącznej powierzchni 13,9530 ha, KW nr PO2P/00171140/3).

W bezpośrednim otoczeniu nieruchomości znajdują się obiekty handlowo-usługowe - M1, IKEA, WGRO S.A., OBI, Carrefour oraz obiekty przemysłowe Kompanii Piwowarskiej S.A.

czytaj więcej
 

NTPP partnerem w rozwoju dla Royal Canin

Pod koniec 2011 r. do grona firm rozwijających swój biznes w Nickel Technology Park Poznań dołączyła firma Royal Canin, znany francuski producent karmy dla zwierząt. W Złotnikach spółka otworzyła drugą po Warszawie siedzibę Royal Canin Dystrybucja. W podpoznańskim Parku funkcjonuje obecnie 35 firm, które zatrudniają łącznie ponad 700 osób.

czytaj więcej
MAN Accounting Center najlepszym centrum usług!
 

MAN Accounting Center najlepszym centrum usług!

MAN Accounting Center centrum finansowo-księgowe Grupy MAN Truck & Bus otrzymało tytuł Najlepszego Centrum Usług Wspólnych. Nagrody Shared Services Excellence Awards przyznano podczas konferencji 6. Doroczne Forum Shared Services and Outsourcing Woche 2011, która odbyła się w dniach 21-23.11.2011 w Berlinie.

czytaj więcej
 

Brytyjsko Polskie Forum PPP

We wtorek, 25 października, w Urzędzie Miasta Poznania odbyło się Brytyjsko-Polskie Forum PPP. Głównym celem spotkania była dyskusja ekspertów, samorządowców oraz przedstawicieli 11 firm, realizujących projekty w sektorze publiczno-prywatnym, o szansach, korzyściach oraz zagrożeniach wynikających ze stosowania tego modelu w Polsce. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce - Robin Barnett oraz Sławomir Hinc - Zastępca Prezydenta Miasta Poznania. Konferencja została objęta honorowym patronatem przez wicepremiera Waldemara Pawlaka.

czytaj więcej
Poznań i Brno dyskutują o skutecznym pozyskiwaniu inwestorów
 

Poznań i Brno dyskutują o skutecznym pozyskiwaniu inwestorów

20 października 2011 w Poznaniu przedstawiciele władz oraz biznesu z Brna i Poznania będą dyskutować o wzajemnej współpracy ekonomicznej i strategiach pozyskiwania inwestorów. Okazją do spotkania są obchody 45-lecia współpracy partnerskiej Poznania i Brna. Udział w nich zapowiedział m.in. Ambasador Republiki Czeskiej, Jan Sechter.

czytaj więcej
 

Oferta inwestycyjna terenu w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na Franowie

Miasto Poznań zamierza ożywić tereny inwestycyjne w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na Franowie w Poznaniu. Tereny aktywizacji gospodarczej leżą w pobliżu węzła autostrady A2. W pierwszej kolejności inwestorom oferowany jest "Teren A" położony w sąsiedztwie Ciemna City Kinepolis. Oferowany teren ma ok. 10 ha powierzchni. Możliwe jest zagospodarowanie całego tego terenu lub jego podział na pola inwestycyjne nie mniejsze niż 5000 m2.

czytaj więcej
Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy
 

Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy

PPTP jest instytucją otoczenia biznesu, wspierającą regionalnych przedsiębiorców.

W chwili obecnej trwają prace nad budową nowego wielofunkcyjnego obiektu biurowo-usługowego, który wraz z wyposażeniem multimedialnym i biurowym, a także odpowiednią aranżacją pomieszczeń stworzy przedsiębiorstwom korzystne warunki do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.

czytaj więcej
 

"Promocja projektów PPP" w Londynie

Przedstawiciele Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Inwestycji reprezentowali Miasto Poznań na Seminarium poświęconym projektom PPP w ramach wizyty polskich samorządów w Londynie. Seminarium zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Londynie odbyło się w dniach 12-13.09.2011.

czytaj więcej
GlaxoSmithKline zainwestowała 75 mln zł w produkcję leków w Poznaniu
 

GlaxoSmithKline zainwestowała 75 mln zł w produkcję leków w Poznaniu

Poznań, 12. września 2011 - W poznańskiej fabryce leków GlaxoSmithKline uruchomiono nową inwestycję o wartości 75 mln zł. Produkowane w niej leki trafią do kilkudziesięciu krajów. 
W uroczystości otwarcia nowej inwestycji wzięli udział m.in. przedstawiciele rządu, grupa kilkunastu parlamentarzyści,  dyplomaci, naukowcy oraz samorządy zawodowe i przedsiębiorcy. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania.

czytaj więcej
 

Kto wybuduje spalarnię w Poznaniu?

W środę, 14 września 2011 r., podczas briefingu prasowego przedstawiona została lista 5 firm i konsorcjów, które zakwalifikowane zostały do udziału w dialogu konkurencyjnym dotyczącym systemu gospodarki odpadami dla Miasta Poznania. Jeden z tych podmiotów w przyszłości wybuduje w Poznaniu spalarnię.

czytaj więcej