Dynamiczny wzrost i ekspansja Sii w Poznaniu
 

Dynamiczny wzrost i ekspansja Sii w Poznaniu

Sii, jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w zakresie outsourcingu IT i inżynierii produkcji w Polsce, w wyniku intensywnego rozwoju w Poznaniu zmieniła i rozbudowała właśnie swoją wielkopolską siedzibę. Nowe biuro mieści się w Centrum Biznesu Poznań przy ul. Głogowskiej 31/33. Sii w Poznaniu działa od października 2010 roku - od tego czasu oddział odnotował wzrost na poziomie ponad 270%.

czytaj więcej
 

Konferencja międzynarodowa Business Opportunities in Poland

Przedstawiciele Miasta Poznania uczestniczyli w konferencji Bussines Opportunities in Poland, która odbyła się w dniu 14.06.2012 w Tel-Avivie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Izraelu oraz kancelarie prawne LWB (z siedzibą w Warszawie) oraz  kancelarii prawnej KE (partner w Izraelu). Celem konferencji było zaprezentowanie inwestorom izraelskim projektów inwestycyjnych planowanych przez polskie samorządy.

czytaj więcej
 

Nabycie udziałów Wielkopolskiego Rynku Hurtowego MRS sp. z o.o.

Głównym składnikiem majątku Spółki jest niezabudowana nieruchomość gruntowa o powierzchni 139.530 m2, położona
w Poznaniu-Franowie (stanowiąca działki nr 2/20 i 3/9 o łącznej powierzchni 13,9530 ha, obręb 08 Kobylepole,
KW nr PO2P/00171140/3). W bezpośrednim otoczeniu nieruchomości znajdują się obiekty handlowo-usługowe - C.H. M1, IKEA, WGRO S.A., OBI, Carrefour oraz obiekty przemysłowe Kompanii Piwowarskiej S.A.

czytaj więcej
 

Seminarium PPP w Londynie

W dniach 31.05.2012 - 01.06.2012 odbyła się w Londynie trzecia edycja Seminarium PPP, które organizowane jest przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP
w Londynie oraz kancelarię prawną Eversheds Wierzbowski.

czytaj więcej
2 edycja Forum Rynku Nieruchomości
 

2 edycja Forum Rynku Nieruchomości

W Sopocie w dniach 28 - 29.05.2012 w sali konferencyjnej hotelu Sheraton odbyła się druga edycja Forum Rynku Nieruchomości. Wydarzenie ma szanse stać się jednym z najważniejszych imprez dla przedstawicieli i uczestników wszystkich sektorów rynku nieruchomości w Polsce: deweloperów, instytucji finansowych, pośredników, doradców i analityków. Miasto Poznań wystąpiło w roli partnera merytorycznego tego spotkania.

czytaj więcej
Sektor usług nowoczesnych szansą dla absolwentów?
 

Sektor usług nowoczesnych szansą dla absolwentów?

24 maja w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie przedstawicieli poznańskich uczelni i szefów centrów usług nowoczesnych (SSC/BPO/ITO/KPO/R&D). W Poznaniu działa ponad 30 takich centrów, które obsługują różne procesy - od finansowych, poprzez wsparcie IT, aż po działalność badawczo-rozwojową.

czytaj więcej
Wikia - miejsce na Twoją pasję
 

Wikia - miejsce na Twoją pasję

Wikia to międzynarodowa platforma internetowa, umożliwiająca każdemu tworzenie bezpłatnych wiki, czyli serwisów tematycznych współtworzonych przez wielu użytkowników jednocześnie. Społeczności pasjonatów zrzeszone wokół wiki nieustannie rozwijają je i wzbogacają o nowe treści.

czytaj więcej
 

Ogólnopolski Program pod patronatem Ministerstwa Gospodarki - Polscy Czempioni.

Celem programu Polscy Czempioni jest pomoc firmom, które inwestują lub planują inwestycje zagraniczne.  Projekt ten zakłada udzielanie wsparcia przede wszystkim w obszarze promocji, zasobów ludzkich, a także badań i rozwoju poprzez ułatwienie firmom kontaktów z lokalnym środowiskiem badawczym. Program ten umożliwia też konstruktywne i cenne porównanie pomysłów planujących ekspansję przedsiębiorców z najlepszymi praktykami i doświadczeniem tych, którzy z powodzeniem znaleźli się na rynkach zagranicznych.

czytaj więcej
NTPP udziałowcem spółki farmaceutycznej PozLab
 

NTPP udziałowcem spółki farmaceutycznej PozLab

W drugiej połowie lutego br. Nickel Technology Park Poznań podpisał umowę inwestycyjną z firmą farmaceutyczną PozLab. Na podstawie jej zapisów NTPP obejmie w poznańskiej spółce 10,34% udziałów, a w ciągu kolejnych dwóch lat zwiększy swoje zaangażowanie kapitałowe do 39,2%.

czytaj więcej
 

HolidayCheck otworzył oddział w Poznaniu

Szwajcarska firma HolidayCheck otworzyła swój oddział w Poznaniu. W 2012 roku firma planuje zatrudnić kilkanaście osób - wysokiej klasy programistów, architektów systemów informatycznych, specjalistów ds. interfejsu użytkownika oraz testerów ze znajomością języka angielskiego.

czytaj więcej
 

Sprzedaż Wielkopolskiego Rynku Hurtowego MRS Sp. z o.o.

Prezydent Miasta Poznania wraz z Wielkopolską Gildia Rolno-Ogrodnicza S.A. ogłasza przetarg na sprzedaż  59.300 udziałów Wielkopolskiego Rynku Hurtowego MRS sp. z o.o.. Głównym składnikiem majątku Spółki jest niezabudowana nieruchomość gruntowa o powierzchni:

139.530 m2, położona w Poznaniu-Franowie (stanowiąca działki nr 2/20 i 3/9 o łącznej powierzchni 13,9530 ha, KW nr PO2P/00171140/3).

W bezpośrednim otoczeniu nieruchomości znajdują się obiekty handlowo-usługowe - M1, IKEA, WGRO S.A., OBI, Carrefour oraz obiekty przemysłowe Kompanii Piwowarskiej S.A.

czytaj więcej
 

NTPP partnerem w rozwoju dla Royal Canin

Pod koniec 2011 r. do grona firm rozwijających swój biznes w Nickel Technology Park Poznań dołączyła firma Royal Canin, znany francuski producent karmy dla zwierząt. W Złotnikach spółka otworzyła drugą po Warszawie siedzibę Royal Canin Dystrybucja. W podpoznańskim Parku funkcjonuje obecnie 35 firm, które zatrudniają łącznie ponad 700 osób.

czytaj więcej