Oferta inwestycyjna terenu w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na Franowie

Miasto Poznań zamierza ożywić tereny inwestycyjne w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na Franowie w Poznaniu. Tereny aktywizacji gospodarczej leżą w pobliżu węzła autostrady A2. W pierwszej kolejności inwestorom oferowany jest "Teren A" położony w sąsiedztwie Ciemna City Kinepolis. Oferowany teren ma ok. 10 ha powierzchni. Możliwe jest zagospodarowanie całego tego terenu lub jego podział na pola inwestycyjne nie mniejsze niż 5000 m2.

czytaj więcej
Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy
 

Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy

PPTP jest instytucją otoczenia biznesu, wspierającą regionalnych przedsiębiorców.

W chwili obecnej trwają prace nad budową nowego wielofunkcyjnego obiektu biurowo-usługowego, który wraz z wyposażeniem multimedialnym i biurowym, a także odpowiednią aranżacją pomieszczeń stworzy przedsiębiorstwom korzystne warunki do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.

czytaj więcej
 

"Promocja projektów PPP" w Londynie

Przedstawiciele Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Inwestycji reprezentowali Miasto Poznań na Seminarium poświęconym projektom PPP w ramach wizyty polskich samorządów w Londynie. Seminarium zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Londynie odbyło się w dniach 12-13.09.2011.

czytaj więcej
GlaxoSmithKline zainwestowała 75 mln zł w produkcję leków w Poznaniu
 

GlaxoSmithKline zainwestowała 75 mln zł w produkcję leków w Poznaniu

Poznań, 12. września 2011 - W poznańskiej fabryce leków GlaxoSmithKline uruchomiono nową inwestycję o wartości 75 mln zł. Produkowane w niej leki trafią do kilkudziesięciu krajów. 
W uroczystości otwarcia nowej inwestycji wzięli udział m.in. przedstawiciele rządu, grupa kilkunastu parlamentarzyści,  dyplomaci, naukowcy oraz samorządy zawodowe i przedsiębiorcy. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania.

czytaj więcej
 

Kto wybuduje spalarnię w Poznaniu?

W środę, 14 września 2011 r., podczas briefingu prasowego przedstawiona została lista 5 firm i konsorcjów, które zakwalifikowane zostały do udziału w dialogu konkurencyjnym dotyczącym systemu gospodarki odpadami dla Miasta Poznania. Jeden z tych podmiotów w przyszłości wybuduje w Poznaniu spalarnię.

czytaj więcej
W Poznaniu powstała fabryka Audio Sat.
 

W Poznaniu powstała fabryka Audio Sat.

Otwarta w Poznaniu fabryka jest spółką córką firmy Siemens Medical Instruments i już niedługo rozpocznię produkcję aparatów słuchowych na liczne europejskie rynki zbytu. Jest to pierwsze w Polsce a drugie w Europie Europejskie centrum produkcyjne.

czytaj więcej
Nowe oblicze Victoria Bussines Center
 

Nowe oblicze Victoria Bussines Center

1409 m² szkła i 65 ton stali na powierzchni 10 110m² nowoczesnego biurowca w ścisłym centrum Poznania. Przeszklone atrium, ogrody wewnętrzne i nowa aranżacja: wiemy już jak będzie wyglądał po całkowitej przebudowie dawny budynek Victoria Center - obecnie Victoria Business Center z 4800m² powierzchni użytkowej do wynajęcia. Irlandzki inwestor, firma MONTI, który od czerwca prowadzi generalny remont budynku przy ul. Strzeleckiej 49 w Poznaniu, zaprezentował wizualizacje i nową wizję.

czytaj więcej
 

DO KOŃCA WRZEŚNIA MOŻNA SKŁADAĆ OFERTY NA SPORZĄDZENIE PROJEKTU ZAGOSPODAROWANIA WOLNYCH TORÓW

Polskie Koleje Państwowe S.A. Odział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu wspólnie z Miastem Poznań zdecydowali ostatecznie o przedłużeniu do dnia 30 września 2011 r. godz. 14:00 terminu składania ofert wstępnych w postępowaniu na wyłonienie autora projektu urbanistycznego zagospodarowania terenu tzw. "Wolnych Torów" w Poznaniu, które zostało ogłoszone w dniu 28 czerwca 2011 r.

Decyzję taką podjęto z uwagi na chęć umożliwienia udziału w postępowaniu jak największej liczbie oferentów. Dotychczas dokumentacje przetargową pobrało kilkoro oferentów, takie zainteresowanie postępowaniem nie spełnia jednak oczekiwań PKP S.A.

czytaj więcej
GlaxoSmithKline Liderem Wsparcia IT w Polsce
 

GlaxoSmithKline Liderem Wsparcia IT w Polsce

Globalne Centrum IT, stworzone przez firmę GSK Services Sp. z o.o., zwyciężyło w konkursie "Lider Wsparcia IT 2010", organizowanym przez firmę HDI Poland. Międzynarodowy ośrodek świadczący usługi zarządzania infrastrukturą i procesami IT pokonał m.in. Grupę Allegro i NORDEA Bank Polska zdobywając pierwsze miejsce w kategorii "Centrum Wsparcia Roku 2010". Ośrodek GSK działa w Poznaniu od ponad 5 lat i obsługuje około 100 000 pracowników firmy na całym świecie.

czytaj więcej
W Poznaniu powstanie Klaster Grunwaldzka
 

W Poznaniu powstanie Klaster Grunwaldzka

Fundusz Garvest Real Estate wybuduje w Poznaniu nowoczesny zespół budynków biurowych - Klaster Grunwaldzka. Całkowita powierzchnia planowanej inwestycji wyniesie 50 tys. m2. Do końca października 2012 r. powstanie pierwszy z pięciu biurowców - nowa siedziba Grupy Allegro o nazwie PIXEL.

czytaj więcej
 

Pozyskanie partnera prywatnego

Miasto Poznań zamierza pozyskać partnera prywatnego dla realizacji projektu pn. "System gospodarki odpadami dla Miasta Poznań", który będzie obejmować m.in. zaprojektowanie, budowę, współfinansowanie i eksploatację instalacji do termicznego przekształcania odpadów komunalnych oraz instalacji do demontażu odpadów wielkogabarytowych.

czytaj więcej