W Poznaniu powstanie Klaster Grunwaldzka
 

W Poznaniu powstanie Klaster Grunwaldzka

Fundusz Garvest Real Estate wybuduje w Poznaniu nowoczesny zespół budynków biurowych - Klaster Grunwaldzka. Całkowita powierzchnia planowanej inwestycji wyniesie 50 tys. m2. Do końca października 2012 r. powstanie pierwszy z pięciu biurowców - nowa siedziba Grupy Allegro o nazwie PIXEL.

czytaj więcej
 

Pozyskanie partnera prywatnego

Miasto Poznań zamierza pozyskać partnera prywatnego dla realizacji projektu pn. "System gospodarki odpadami dla Miasta Poznań", który będzie obejmować m.in. zaprojektowanie, budowę, współfinansowanie i eksploatację instalacji do termicznego przekształcania odpadów komunalnych oraz instalacji do demontażu odpadów wielkogabarytowych.

czytaj więcej
 

NTPP organizatorem spotkań Capital_Link

31 marca br. Nickel Technology Park Poznań, pierwszy niepubliczny park technologiczny w Polsce, rozpoczyna cykl spotkań Capital_Link. Inicjatywa NTPP, wzorowana na rozwiązaniach funkcjonujących od dawna w Europie Zachodniej, adresowana jest do potencjalnych inwestorów oraz spółek poszukujących kapitału na dalszy rozwój swojej działalności.

czytaj więcej
IV Forum Gospodarcze Aglomeracji Poznańskiej
 

IV Forum Gospodarcze Aglomeracji Poznańskiej

Tegoroczna edycja Forum Gospodarczego Aglomeracji Poznańskiej jest już czwartą z kolei organizowaną w naszym mieście. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a obecność znanych i cenionych ludzi ze świata polityki i biznesu jest tylko tego dowodem.

czytaj więcej
Poznańskie nieruchomości w Cannes
 

Poznańskie nieruchomości w Cannes

W tym roku targi nieruchomości MIPIM w Cannes odbywają się w dniach 8-11 marca. Poznań jest tam reprezentowany przez Zastępcę Prezydenta Miasta -Jerzego Stępnia oraz przedstawicieli Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Inwestycji UMP.

czytaj więcej
Rozdajemy wejściówki na CeBIT 2011
 

Rozdajemy wejściówki na CeBIT 2011

Targi CeBIT 2011 - najważniejsze wydarzenie branży informatycznej i nowych technologii.

Od 1-5 marca na targach w Hanowerze prezentowane będą aktualne rozwiązania techniki cyfrowej. Targi podzielone są na cztery platformy tematyczne: CeBIT pro, CeBIT gov, CeBIT life, CeBIT lab.

czytaj więcej
 

Nickel Inkubator z kapitałem na innowacyjne pomysły

Nickel Technology Park Poznań zainwestuje w ciągu najbliższych 2 lat prawie 9,5 mln zł w innowacyjne przedsięwzięcia w branży biotechnologicznej, IT, budowlanej oraz technologii ekologicznych. Na ruszający od marca br. NICKEL INKUBATOR spółka uzyskała dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

czytaj więcej
 

Program budowy basenów w Poznaniu

Miasto Poznań chce wybudować w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego baseny w różnych rejonach Poznania. Pierwszy miałby stanąć na os. Rzeczypospolitej, zgłosiły się dwie firmy gotowe podjąć negocjacje w tej sprawie.

czytaj więcej
 

Spotkanie z Inwestorami w Domu Bretanii

13 stycznia 2011 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli władz Miasta Poznania z inwestorami francuskimi działającymi na rynku wielkopolskim. Spotkanie zorganizowane zostało przez francuską firmę CTN oraz Dom Bretanii.

czytaj więcej
 

Partnerstwo publiczno-prywatne - Forum Inwestorów

15 grudnia br. w Warszawie odbyło się największe jak dotąd w Polsce wydarzenie poświęcone partnerstwu publiczno-prywatnemu. Było to Forum dla inwestorów pod nazwą "Gospodarka Odpadami - planowane projekty PPP". Wzięli w nim udział przedstawiciele kilkudziesięciu firm z branży odpadowej, finansowej, wykonawców, inwestorów, dostawców technologii, a także miast realizujących unijne inwestycje w formule PPP.

czytaj więcej