AutoVision zmienia nazwę na Volkswagen Group Services i rekrutuje!

Z początkiem 2018 roku poznańskie centrum księgowe koncernu Volkswagen zmieniło nazwę. AutoVision Polska ustąpiło miejsca nazwie Volkswagen Group Services, która bezpośrednio podkreśla przynależność firmy do całej Grupy Volkswagen i rozszerza zakres działalności marki na poznańskim rynku.

Szyperska Office /Wechta Zdj. Konrad Konstantynowicz
Zdj. Szyperska Office /Wechta (Konrad Konstantynowicz)

Po niemal dwóch latach istnienia w Poznaniu firma AutoVision Polska, centrum kompetencji z obszaru księgowości (Competence Centre Accounting) Grupy Volkswagen, zmieniła nazwę na Volkswagen Group Services. Zarząd koncernu Volkswagen podjął decyzję, aby nowa nazwa centrum księgowego grupy nawiązywała do tradycji marki.

- Decyzja o rozwoju działalności w Poznaniu świadczy o zadowoleniu inwestora z wysokiej jakości usług, jakie oferowane są na poznańskim rynku.  To dobra wiadomość przede wszystkim dla pracowników branży usług nowoczesnych, którzy mogą liczyć na nowe, perspektywiczne możliwości zatrudnienia - mówi Mariusz Wiśniewski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Z siedzibą zlokalizowaną w centrum Poznania Volkswagen Group Services skupia się obecnie na usługach księgowych dla innych europejskich spółek Volkswagen. Realizuje zadania w ramach trzech obszarów: Księgi Głównej, Należności i Zobowiązań współpracując z klientami z Niemiec, Słowacji, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Polski. Firma z powodzeniem rozwija wachlarz świadczonych usług, zatrudniając ponad stu pracowników.

 - W związku z długofalowym planem rozwojowym Volkswagen Group Services czeka w nadchodzącym czasie dynamiczna rozbudowa oraz związana z tym znaczna liczba nowych miejsc pracy - komentuje HR Manager, Kinga Żenowska-Sztolcman.

- Skupiamy się na świadczeniu profesjonalnych usług o wysokim standardzie dla spółek Grupy Volkswagen dbając jednocześnie o zadowolenie naszych pracowników, odpowiadając na ich potrzeby w zakresie świadczeń pozapłacowych, szkoleń i możliwości osobistego i zawodowego rozwoju - dodaje Kinga Żenowska-Sztolcman.

Volkswagen Group Services oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową, jak również dla pracowników posiadających doświadczenie w księgowości oraz sektorze BPO/SSC. Do atutów pracodawcy zalicza się z pewnością nowoczesne biuro w centrum Poznania, elastyczne godziny pracy, rozbudowany system benefitów i bonusów oraz przejrzystą komunikację. Aktualnych ofert pracy można szukać w serwisach rekrutacyjnych oraz na stronie: https://volkswagen-groupservices.pl/.

- Praca w naszym centrum to coś więcej niż biurko, krzesło i dwa monitory. To przede wszystkim zgrany zespół, swobodna atmosfera i przejrzysta komunikacja oraz perspektywy na przyszłość. To miejsce, które wspiera pracowników umożliwiając im podnoszenie kwalifikacji zawodowych i realizację osobistego potencjału - opowiada Katarzyna Motyl, pełniąca funkcję przedstawiciela pracowników,.

Za zmianą nazwy i nowym wizerunkiem Volkswagen Group Services idą nowe możliwości rozwoju dla pracowników w Poznaniu: atrakcyjne projekty w koncernie Volkswagen oraz międzynarodowa współpraca połączona z rozszerzeniem kręgu klientów oraz ukierunkowaniem działań na wszystkie marki Grupy Volkswagen. Firma jest zorientowana na przyszłość i właśnie w Poznaniu chce budować silną pozycję w Grupie Volkswagen.

Spółki koncernu Volkswagen od lat odgrywają znaczącą rolę na poznańskim rynku. Fabryka Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w mieście (zatrudnia około 11 tysięcy pracowników), produkuje modele Caddy i Crafter oraz komponenty.

Natomiast Volkswagen Group Polska, również z siedzibą w Poznaniu, jest przedstawicielem marek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA oraz Porsche, zatrudnia około 550 osób i sprzedaje ponad 100 tysięcy pojazdów rocznie. Teraz, do grona zrzeszonych pod spójną nazwą spółek, dołączyło Volkswagen Group Services, które ma za zadanie współtworzyć przewagę konkurencyjną koncernu na międzynarodowym rynku.