Biotechnologia staje się mocną stroną Poznania.

Przykładem może być Nickel Technology Park Poznań, który został członkiem International Association of Science Parks (IASP). Istniejąca od 1984 roku prestiżowa organizacja skupia ponad 380 podmiotów działających w 70 krajach świata.

NTPP - grafika artykułu
NTPP

NTPP, pierwszy w Polsce niepubliczny park technologiczny, dołączył do grona kilkuset podmiotów  z całego świata zrzeszonych w międzynarodowej sieci parków naukowych i technologicznych IASP. Poza NTPP tylko 6 z 30 działających w Polsce parków spełniło kryteria członkostwa w tym prestiżowym stowarzyszeniu. Od 2008 r. członkiem stowarzyszonym IASP jest także Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Misją działającego od 17 lat stowarzyszenia jest ułatwianie komunikacji pomiędzy specjalistami pracującymi w parkach naukowych i technologicznych na całym świecie oraz dostarczanie usług i narzędzi wspierających światowy transfer wiedzy i technologii oraz dalszy rozwój działalności podmiotów zrzeszonych w IASP. Według danych z 2010 r. organizacja skupiała 375 parków z 70 krajów. Na terenie parków - członków stowarzyszenia zlokalizowanych było łącznie ponad 200 tys. podmiotów gospodarczych. IASP jest także członkiem założycielem światowej sieci dla innowacji - WAINOVA oraz organizacją pozarządową o specjalnym statusie doradczym przy Radzie Społeczno-Gospodarczej ONZ. Stowarzyszenie, którego główna siedziba znajduje się w Hiszpanii, organizuje dla swoich członków konferencje i szkolenia oraz wydaje specjalistyczne raporty i opracowania.

Powołane przez NTPP Stowarzyszenie BIOREGION Wielkopolska realizuje kolejny projekt dla polskiej branży biotechnologicznej i Life Science. Dzięki udziałowi w konkursie "Wielkopolskie Klastry na rzecz innowacyjności" organizacja zdobyła środki unijne na dalsze działania wspierające rozwój biosektora. Jej najnowsza inicjatywa jest otwarta dla wszystkich podmiotów zainteresowanych biogospodarką.

W lipcu 2011 r. BIOREGION WIELKOPOLSKA został jednym z beneficjentów projektu "Wielkopolskie Klastry na rzecz innowacyjności", współfinansowanego z funduszy unijnych. Udział w tym przedsięwzięciu pozwoli Stowarzyszeniu na organizację cyklu otwartych spotkań, których celem jest nie tylko integracja środowisk naukowych i biznesowych zajmujących się szeroko rozumianą biotechnologią, ale przede wszystkim dostarczenie praktycznej wiedzy na temat zasad i sposobów prowadzenia biobiznesu, transferu know-how i technologii, zarządzania innowacjami oraz "najlepszych praktyk" branżowych w ujęciu międzynarodowym. Organizacja zleci także przygotowanie profesjonalnych opracowań prezentujących kierunki rozwoju biotechnologii zarówno w Polsce, jak i na świecie.