Czego polskie i izraelskie startupy mogą się od siebie nauczyć?

Zapraszamy do udziału w pierwszym Polsko-Izraelskim Forum pt.: "Startups: Israeli experience. Cooperation opportunities". Wydarzenie to odbędzie się w dniach 16-17 października, w Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego, przy ul. Towarowej 55.

CEUE
CEUE

Izrael jest światowym liderem w liczbie startupów na 1000 mieszkańców. Izraelska dolina krzemowa (Silicon Wadi) jest drugim co do znaczenia centrum najnowszych technologii, obok amerykańskiej Silicon Valley. Podczas forum prelegenci - założyciele i menedżerowie wyróżniających się izraelskich startupów - podzielą się swoimi doświadczeniami w osiąganiu sukcesów w biznesie. Między innymi prelekcje poprowadzi Raz Peleg z firmy Mobileye, którą Intel kupił za 15 mld USD. Po wystąpieniach prelegentów odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony wspieraniu innowacyjnej przedsiębiorczości.

Reprezentowane będą w szczególności przykłady zastosowań technologii w motoryzacji i transporcie, wirtualnej/rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR), inteligentnych systemów bezpieczeństwa, robotyki, dronów, skanowania 3d oraz technologii stosowanych w medycynie.

Drugi dzień forum (17 października) będzie poświęcony współpracy dużych firm i korporacji ze startupami. W dobie przyspieszającej rewolucji cyfrowej oraz wyzwań na rynku pracy innowacyjność nabiera nowego znaczenia. Współpraca z startupami jest szansą dla wielu dużych firm i korporacji, które szukają szybkiego rozwiązania swoich kluczowych problemów. W Polsce potencjał ten zauważyły najmocniej firmy oparte na technologii (np. z branży finansowej).

Do udziału w Forum zachęcamy menedżerów startupów, szczególnie menedżerów dojrzałych firm poszukujących innowacyjnych rozwiązań oraz ekspertów w dziedzinie nowych technologii. Forum będzie wyjątkową okazją do nawiązania relacji z przedsiębiorcami z Izraela oraz do wspólnej wymiany doświadczeń. Stanowić ono będzie także ważny impuls dla pogłębienia współpracy środowiska nauki i biznesu.

Intencją organizatorów jest rozpoczęcie dyskusji o potencjale współpracy dużych firm z różnych sektorów (np. produkcyjnego, logistycznego, itd) ze startupami. Stąd podczas konferencji przedstawione będą izraelskie doświadczenia, a także wielkopolskie przykłady współpracy przedsiębiorstw H.Cegielski-Poznań i Programu Akceleracyjnego Industry Lab, a także Solaris Bus&Coach z izraelskim legendarnym startupem Mobileye (który został przejęty przez Intel w tym roku za 15 mld USD). Dostępne będzie tłumaczenie anglojęzycznych wystąpień.

Wstęp wolny po rejestracji na stronie internetowej http://startupconference.pl/