Goldman Sachs inwestuje w rozwój Egnyte 75 milionów dolarów

Amerykańska spółka Egnyte Inc. posiadająca w Poznaniu oddział R&D, w zeszłym tygodniu pozyskała kapitał w wysokości 75 mln dolarów od Goldman Sachs. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie postanowił zainwestować w Egnyte. To już kolejny inwestor, który dostrzega potencjał produktów związanych z przetwarzaniem i ochroną danych.

Egnyte
Egnyte

Założony w Dolinie Krzemowej w 2007 roku Egnyte zapewnia swoim klientom łatwy dostęp do plików z dowolnego miejsca i urządzenia, oferując im przy tym pełną kontrolę i możliwość zabezpieczenia danych. Dziś z Egnyte korzysta ponad 14.000 klientów na całym świecie, włączając w to znane marki takie jak Red Bull, Yamaha, AS Roma, BuzzFeed, Nasdaq czy Balfour Beatty.

Egnyte ostatnią serię finansowania pozyskał w 2013 roku. Od tamtego czasu wsłuchując się w potrzeby klientów, sukcesywnie udoskonalał produkt, który przeszedł długą drogę od kolaboracji, do zarządzania i ochrony danych. Decyzja o kolejnej rundzie finansowej podyktowana jest wzrastającym zainteresowaniem technologiami w służbie bezpieczeństwa informacji i związanymi z tym szansami rozwoju w obszarze sztucznej inteligencji.

Na rynku polskim firma obecna jest od 2012 roku. Poznański oddział Egnyte, ukierunkowany na badania i rozwój, to zespół już ponad 150 osób. Jak twierdzi Piotr Maliński, Dyrektor Zarządzający Egnyte w Polsce: "Mamy bardzo dobry, nowoczesny produkt, wpisujący się w potrzeby rynku. Dzięki inwestycji, zamierzamy go intensywnie rozwijać. Oznacza to, że musimy zatrudniać specjalistów z doświadczeniem w pracy nad systemami o dużej skali i złożoności, programujących w językach takich jak Java, Python, JavaScript, Go, Swift czy C++. Przed nami ekscytujący okres i nowe możliwości rozwoju w Poznaniu."

Informacja o tym, że Goldman Sachs inwestuje w Egnyte pojawiła się w najważniejszych tytułach biznesowych na całym świecie, m.in. Wall Street Journal, Business Insider, Sillicon Valley Business Journal, Tech Crunch. 

Więcej informacji o produktach Egnyte na stronie: www.egnyte.com

Zapraszamy do odwiedzenia profilów firmy w internecie:

https://facebook.com/EgnytePoland

https://instagram.com/egnytepoland

https://stackoverflow.com/jobs/companies/egnyte

https://justjoin.it/brands/story/egnyte-poland