Inwestor z branży IT podwoi zatrudnienie w Poznaniu

Sii - jedna z największych firm IT w Polsce, realizująca projekty dla klientów z całego świata - do przyszłego roku chce podwoić zatrudnienie w swoim poznańskim  oddziale. 6 kwietnia spółka zorganizowała drzwi otwarte w swej nowej poznańskiej siedzibie, mieszczącej się w budynku Maraton, w centrum miasta.

Sii podwoi zatrudnienie
Sii podwoi zatrudnienie

- W poznańskim oddziale firmy w przeciągu sześciu lat zwiększyliśmy zatrudnienie od zera do ponad 200 osób. Do 2018 roku planujemy zatrudnić dodatkowo programistów Java,.NET, Front-end, BI, ETL, testerów manualnych oraz z doświadczeniem w automatyzacji testów, specjalistów ds. wsparcia aplikacji oraz project managerów - łącznie ponad 200 nowych pracowników - mówi Natalia Buczel, dyrektor poznańskiego oddziału Sii.

Przedstawiciele spółki będą poszukiwać także osób bez doświadczenia w IT - humanistów z dobrą znajomością języka angielskiego i niemieckiego. 

Planowane zwiększenie zatrudnienia zdecydowało o przenosinach poznańskiego oddziału w nowe miejsce. Od stycznia ponad dwustu programistów, testerów, architektów i inżynierów ma do dyspozycji przestrzeń 3400 metrów kwadratowych w biurowcu Maraton przy ul. Królowej Jadwigi. Na tej powierzchni mieści się kilkanaście biur projektowych z widokiem na panoramę Poznania. Ale nie tylko. 

Starannie zaaranżowana przestrzeń zapewnia dostęp do wielu atrakcji. W siedzibie znalazła się strefa fitness z minisiłownią, pokoje relaksu z konsolami do gier, piłkarzykami i wieloma innymi udogodnieniami. 

- Nasze nowe biuro w Poznaniu oferuje nam zdecydowanie więcej przestrzeni do kreatywnej twórczości programistycznej. Nowe pokoje projektowe pozwalają pracować w komfortowych warunkach, a fun roomy oraz coffee pointy oferują dodatkowo miejsca do integracji ze współpracownikami, również po godzinach. Ponadto z nowej lokalizacji biura mam blisko do wszystkich atrakcji Poznania - mówi Joao Raposo, Developer.Net, który trafił do Sii z Portugalii.

Spółka, która od 5 lat z rzędu otrzymuje wyróżnienie jako najlepsze miejsce pracy IT w Polsce, zatrudnia w ośmiu biurach na terenie kraju ok. 2700 inżynierów. Jest czołowym dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej w Polsce. Wspiera klientów w zakresie doradztwa, analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą, integracji i utrzymania systemów. Specjaliści Sii realizują projekty dla wiodących firm z sektorów bankowości i finansów, ubezpieczeń, telekomunikacji, nowych technologii, energetyki i przemysłu na całym świecie.

Jacek Łakomy/biuro prasowe