Jesteśmy na targach MIPIM 2019

Targi MIPIM w Cannes to największe międzynarodowe wydarzenie na rynku nieruchomości. Na ich trzydziestej edycji Poznań prezentuje swoje najważniejsze tereny inwestycyjne oraz nieruchomości na sprzedaż.

Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Bartosz Guss z nagrodą fDI Polish Cities of the Future 2019/20
Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Bartosz Guss z nagrodą fDI Polish Cities of the Future 2019/20

Na dedykowanym evencie na stoisku Miasta Poznania przedstawione zostały najatrakcyjniejsze postindustrialne tereny inwestycyjne Miasta Poznania: Wolne Tory oraz Elektrociepłownia Garbary, o których opowiedzieli gościom targów MIPIM Bartosz Guss, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania oraz Łukasz Mikuła, radny miasta Poznania, Przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji.

Ponadto podczas MIPIM 2019 Miasto Poznań promuje ponad 30 nieruchomości miejskich przeznaczonych pod inwestycje mieszkaniowe, hotelowe, przemysłowe i usługowe. Pełna oferta Miasta dla inwestorów z branży nieruchomości dostępna jest tutaj.

Cztery kluczowe tereny inwestycyjne w Poznaniu:

Najbardziej atrakcyjnym dla inwestorów jest teren Wolne Tory - ze względu na wielkość i strategiczne położenie w centrum miasta w pobliżu dworca kolejowego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Łącznie to 100 hektarów, na których ma powstać nowa dzielnica - wielofunkcyjna przestrzeń miejska. 

Elektrociepłownia Garbary to nieruchomość o powierzchni 10 hektarów położona jest tuż nad rzeką Wartą, co stanowi niewątpliwy atut tego terenu oraz otwiera przez inwestorami ciekawe możliwości jego zagospodarowania. Na tym obszarze znajduje się kilka dobrze zachowanych postindustrialnych budynków. W przygotowaniu jest plan miejscowy. Nowe Jeżyce i Rejon Unii Lubelskiej to tereny, na których Miasto planuje nowe osiedla mieszkaniowe.

Wyróżnienia fDI Polish Cities of the Future 2019/20

W pierwszym dniu targów Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Bartosz Guss odebrał nagrodę fDI Polish Cities of the Future 2019/20. W tym prestiżowym rankingu tworzonym przez ekspertów elitarnego brytyjskiego dziennika Financial Times Poznań zajął wysokie miejsca (w pierwszej piątce) w wielu kategoriach:

- TOP 10 Miast ogółem - 4. Miejsce
- TOP 10 Potencjał gospodarczy - 3. Miejsce
- TOP 10 Kapitał ludzki i styl życia - 4. Miejsce
- TOP 10 Miast Przyjaznych dla biznesu - 4. Miejsce

- TOP 5 Dużych miast - 4. Miejsce
- TOP 5 Dużych miast Potencjał gospodarczy - 3. Miejsce
- TOP 5 Dużych miast Kapitał ludzki i styl życia - 4.mMiejsce
- TOP 5 Dużych miast Przyjaznych dla biznesu - 4. miejsce

Targi MIPIM to także liczne spotkania z inwestorami z całego świata. Stoisko Miasta Poznania odwiedzili również wiceminister przedsiębiorczości i technologii, Tadeusz Kościński, wiceprezydent Brna oraz wiceprezydent Lublany. Zastępca Prezydenta Bartosz Guss spotkał się też z merem Kijowa Witalijem Kliczko.