Kariera w Poznaniu po niemiecku

"Jeśli coś Ci sprzedaję, mówię w Twoim języku. Jeśli to ja kupuję, dann müssen Sie Deutsch sprechen" - Willy Brandt

Słowa znanego niemieckiego polityka z pewnością do serca wzięli sobie uczniowie poznańskich liceów nr II, VII i IX. Po trzech latach intensywnej nauki, maturzyści otrzymali certyfikaty potwierdzające znajomość języka na poziomie C1.

Deutschland
Deutschland

Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 29.05.2018 w II LO w Poznaniu. Certyfikat DSD-II - Deutsches Sprachdiplom to nie tylko dowód na to, że uczeń posiada znajomość języka na poziomie C1, ale także pewność, że przed nim świetlana przyszłość.

W tegorocznej edycji certyfikaty zdobyło 75 maturzystów, w tym 52 na poziomie C1. Gościem honorowym uroczystości była pani konsul Marion Rameckers - przedstawiciel Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

Poznań ze względu na lokalizację i niebanalną ofertę inwestycyjną jest atrakcyjnym miastem dla niemieckich przedsiębiorców. Dlatego też, dodatkowym atutem młodych osób wchodzących na poznański rynek pracy, może być znajomość języka niemieckiego. Informację o możliwościach rozwoju kariery dla osób ze znajomością języka zachodnich sąsiadów przedstawiła Katarzyna Sobocińska - Zastępca Dyrektora Biura Obsługi Inwestorów. BOI od kilku lat aktywnie współpracuje ze szkołami, uczelniami i instytucjami edukacyjnymi w celu promocji nauki języka niemieckiego.