Klub Partnera UEP świętuje 15-lecie!

22 listopada 2018 r. odbyła się uroczystość 15-lecia Klubu Partnera Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. 

Jubileusz Klubu Partnera UEP
Jubileusz Klubu Partnera UEP

Istniejący od 2003 roku Klub Partnera UEP, który zrzesza aktualnie 75 firm z wielu branż, wspomaga Uczelnię w realizowaniu strategicznych celów edukacyjnych i naukowych. To droga specjalistycznej wiedzy, miejsce wymiany unikalnych doświadczeń i opinii oraz sposób na zawarcie wartościowych znajomości. Klub Partnera jest płaszczyzną współpracy, dzięki której powstają inicjatywy uwzględniające zarówno interesy chcących odnosić sukcesy na konkurencyjnych rynkach przedsiębiorców, studentów i absolwentów chcących spełniać rosnące wymagania przyszłych pracodawców, jak i naukowców starających się o zastosowanie swojej bogatej wiedzy w praktyce. 

Uroczystość 15-lecia otworzył rektor UEP prof. dr. hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP. W swoim wystąpieniu nakreślił sytuację Uczelni i stojące przed nią wyzwania, nakładane przez ustawę z dnia 20 lipca 2018 r. "Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce". Działania Klubu Partnera posumował dziekan Klubu Partnera UEP, prezes DGA S.A., Andrzej Głowacki oraz koordynator Klubu Partnera UEP, Karolina Szuman. 

Z okazji jubileuszu przyznano nagrody Klubu Partnera Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wręczono je firmom i absolwentom, szczególnie aktywnie wspierającym Uczelnię w wypełnianiu jej zadań edukacyjnych oraz rozwoju infrastrukturalnym. 

Nagrody za działania inwestycyjne otrzymały firmy: 
1. Eurocash Grupa 
2. Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o.o. 
3. Grupa Muszkieterów 
4. NIVEA Polska Sp. z o.o. Grupa Beiersdorf OSTC Ltd. 

Nagrody za działania dydaktyczne otrzymały firmy:
1. Biofarm Sp. z o.o 
2. Enea S.A. 
3. Santander Bank Polska S.A. 
4. Volkswagen Poznań Sp. z o.o. 

Nagrody dla absolwentów otrzymali: 
1. Dr Andrzej Byrt 
2. Dr Jacek Roszyk 
3. Firma LuckyYou - Krzysztof Świtoński 

Wyróżniono również działania władz dziekańskich Klubu Partnera UEP wręczając "Złote Pinsy" Andrzejowi Głowackiemu, dr. Pawłowi Chudzińskiemu i dr. Szczepanowi Gawłowskiemu. 

Jubileusz 15-lecia Klubu Partnera UEP uświetniło spotkanie ze znamienitym gościem - ks. Adamem Bonieckim, który m.in. odniósł się do spraw związanych z etyką biznesu i formowaniem postaw bliskich myśli chrześcijańskiej.

Szczegołowe informacje o Klubie Partnera UEP są dostępne na stronie WWW (KLIK).