Mobica uruchamia w Poznaniu Centrum Rozwoju Oprogramowania

Kolejny inwestor z branży informatycznej rozpoczyna działalność w Poznaniu. 100 miejsc pracy dla programistów stworzy w nowym centrum rozwoju oprogramowania międzynarodowa firma informatyczna Mobica.

Mobica
Mobica

Poznańskie centrum jest jedenastą prowadzoną przez tę firmę placówką tego typu. Ma specjalizować się w zastosowaniach technologii C/C++, iOS i Android, systemów wbudowanych (embedded) oraz automatyzacji testów w innowacyjnych projektach dla międzynarodowych klientów z branży motoryzacyjnej, producentów urządzeń mobilnych i twórców technologii finansowych.

- Bardzo się cieszę, że kolejny inwestor, tym razem zagraniczny, postanowił zaufać Miastu Poznań. Mobica to firma z dużym doświadczeniem, która współpracuje z poważnymi podmiotami, takimi jak Apple czy Intel. Dla nas to jest potwierdzenie, że Poznań jest atrakcyjny także dla branży IT - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Nowe miejsca pracy w Poznaniu są elementem planowanego przez firmę zwiększania zatrudnienia. W tym roku, razem z nowymi pracownikami w Poznaniu, zamierza  zatrudnić 400 osób. Do 2020 roku liczba pracowników firmy ma sięgnąć 3000.

O lokalizacji centrum w Poznaniu zdecydowały nie tylko dogodna lokalizacja i infrastruktura biznesowa, umożliwiające firmie świadczenie usług w modelu nearshore dla klientów z całej Europy.

- Poznań to dla nas naturalny wybór, jeśli chodzi o rozszerzenie działalności firmy. Głównie ze względu na obecność świetnie wykształconych inżynierów oprogramowania i bardzo dobrze rokujących studentów oraz absolwentów kierunków programistycznych. Jestem niezmiernie zadowolony, że możemy przy tym projekcie współpracować z tak prężnie rozwijającym się miastem i liczę na to, iż nawiążemy długotrwałą i owocną współpracę - przekonuje Eric Ljungberg, dyrektor generalny firmy.

Mobica, która w zeszłym roku została uhonorowana prestiżową nagrodą Queen's Enterprise Award for Enterprise w kategorii International trade, od momentu założenia w 2004 roku odnotowuje imponujący wzrost. Rok do roku sięga on średnio  37 proc.

Jest światowym liderem w dziedzinie świadczenia innowacyjnych usług programistycznych dla rynku urządzeń połączonych i współpracujących. Mobica, wykorzystując najnowsze technologie świadczy dostosowane do zapotrzebowania usługi doradztwa biznesowego, usługi z zakresu produkcji nowatorskiego oprogramowania oraz szeroki zakres usług z nim związanych, takich jak projektowanie  UX/UI oraz zapewnianie jakości oprogramowania (QA) na każdym etapie jego cyklu życia. Z 11 centrami (R&D) zajmującymi się badaniami i rozwojem, rozlokowanymi na całym na świecie.

Mobica dostarcza rozwiązania dla branż m.in. motoryzacyjnej; urządzeń mobilnych; półprzewodników; technologii finansowych; TV i Broadcasting; marynistycznej, lotniczej i obronnej; medycznej i astronautycznej oraz IoT (Internet Rzeczy). Wiele z tych rozwiązań znajduje zastosowanie w codziennym życiu, od smartfonów, poprzez telewizory i samochody do inteligentnych budynków i miast.

J. Łakomy/H. Bugajny/biuro prasowe