Nowe biurowce Pixel w budowie!

Kompleks Pixel powiększy się o dwa nowe budynki. 23 czerwca wbudowano kamień węgielny pod ich budowę. II etap budowy kompleksu dostarczy na rynek łącznie 17 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Nowe biurowce będą bliźniaczo podobne do pierwszego Pixela, budynku efektownego architektonicznie i zaliczanego do najbardziej ekologicznych w Poznaniu, który w całości wynajęła Grupa Allegro.

zasadzenie Pixeli
Zasadzenie Pixeli

- Mam decyzję wspólników Garvestu, by kontynuować ten projekt - rozpoczął uroczystość podpisania aktu erekcyjnego przedstawiciel inwestora, Michał Włodarczyk.

Przedstawiciel Garvestu przyznał w ten sposób, że przy ul. Grunwaldzkiej powstanie całe założenie pięciu biurowców z  dziedzińcem i pawilonem konferencyjnym pośrodku, zgodnie z pierwotną koncepcją autorstwa JEMS Architekci. To efekt sukcesu, jakim był pierwszy biurowiec Pixel, z którego z zadowoleniem korzystają pracownicy Grupy Allegro. Oprócz powierzchni biurowej, działa w nim restauracja oraz żłobek i przedszkole. Z myślą o potrzebach pracowników zatrudnionych w kompleksie, w dwóch nowych budynkach znajdzie się dodatkowo przychodnia lekarska oraz klub fitness. Wzorem budynku wynajętego przez Allegro, w nowych Pixelach nie zabraknie infrastruktury dla rowerzystów.

Garvest to inwestor słynący z ciekawych projektów architektonicznych. W ostatnim czasie oddał do użytku budynek Bałtyk, zaprojektowany przez Nathalie de Vries z holenderskiej grupy MVRDV. Bałtyk, zlokalizowany przy rondzie Kaponiera, to budynek, który z każdej strony prezentuje się inaczej. Przez wielu uważany jest za faworyta przyszłorocznego konkursu na Bryłę Roku. Pierwszy Pixel otrzymał w 2013 r. prestiżową architektoniczną nagrodę Jana Baptysty Quadro. Zachwycali się nim też znawcy architektury i media branżowe.

Najważniejsze informacje o II etapie kompleksu Pixel:

- inwestycja Garvest Real Estate
- dwa budynki o powierzchni 17 000 mkw.
- za projekt całego kompleksu odpowiada pracownia JEMS Architekci
- generalnym wykonawcą inwestycji została firma Skanska
- planowane zakończenie budowy - 2018 r.