Nowe połączenia lotnicze z Poznania

Już teraz rok 2017 możemy śmiało nazwać rokiem poznańskiej Ławicy. 9 nowych kierunków dostępnych z Poznania, w tym pierwszy kierunek transatlantycki, dodatkowe loty do największych europejskich hubów, to wszystko oznacza coraz wygodniejsze podróżowanie z i do stolicy Wielkopolski.

Zdj. Ławica
Zdj. Ławica

Pierwszą dobrą wiadomość podały linie LOT, które w styczniu zapowiedziały, że wraz z sezonem letnim zwiększą częstotliwość na trasie Warszawa-Poznań-Warszawa. Pięć dodatkowych połączeń tygodniowo polskie linie lotnicze realizują w dni robocze z wyjątkiem środy. Dodatkowe loty na tej samej trasie dostępne są również w sobotę i niedzielę. Dzięki dodatkowemu rejsowi, połączenia Poznań Warszawa realizowane są teraz już 5 razy dziennie.

Dobre wiadomości dla pasażerów Ławicy ogłosił także Ryanair. Irlandzki przewoźnik uruchamia od sezonu zimowego 2017/2018 nowe połączenia z Poznania do Oslo, Aten, Billund (Dania), Tel Awiwu, Eilatu (Izrael), Madrytu, Castellon (Hiszpania) - wszystkie 2 razy tygodniowo. Codziennie będą odbywać się dodatkowe loty do Londynu.

Niemiecka Lufthansa zdecydowała o uruchomieniu dodatkowego połączenia do Frankfurtu. Od 29 października 2017 r. linia lotnicza Lufthansa oferować będzie zatem do 6 rejsów dziennie wykonywanych z Poznania - 3 rejsy dziennie do Monachium i 3 rejsy dziennie do Frankfurtu, a nocny postój samolotu oznacza możliwość zaplanowania 1-dniowych podróży biznesowych zarówno we Frankfurcie, Monachium jak i w niemal każdym miejscu w Europie. Trzy rejsy dziennie do Monachium i Frankfurtu zapewniają bardzo dobre możliwości wykorzystania oferty przesiadkowej oferowanej przez linie lotniczą w swoich hubach w Monachium i Frankfurcie.

Linie lotnicze odpowiadają również na zapotrzebowanie na bezpośrednie loty do Ukrainy. LOT i WizzAir uruchamiają nowe połączenia odpowiednio do Lwowa i Kijowa. Do każdego z ukraińskich miast kursy będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Samoloty kursują już do Lwowa, a w podróż do Kijowa można wybrać się od 25 sierpnia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, TUIfly otwiera  z kolei bezpośrednie połączenie z Poznania na Dominikanę. To pierwsze w historii poznańskiego portu bezpośrednie połączenie transatlantyckie. Start tego połączenia zaplanowano już na 9 listopada!